Birecik’te silahlar konuşmuştu, adaylıkta kim konuşacak?

– Belediye başkan adaylarının açıklamasına sayılı günler kala gözler Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine çevrildi. Ak Parti İlçe başkanına silah çekmekle ülke gündemime oturan Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı hakkında genel merkezin nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

Birecik’te silahlar konuşmuştu, adaylıkta kim konuşacak?
Bu içerik 511 kez okundu.

 

 Şanlıurfa’nın merkezden en uzak ilçeleri arasında olan Birecik’te şüphesiz 24 Haziran’dan bu yana işler karışık ve sular durulmuyor. Hatırlanacağı üzere 24 Haziran’da Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı’nın kayın biraderi olan Mahmut Mirkelam’ın 24 Haziran milletvekili seçimlerinde AK Parti’den aday gösterilmemiş ve siyasi gerilim tavan yapmıştı. Hemen akabinde Başkan Pınarbaşı’nın genel merkezi eleştirisi ise herkese “vay be” dedirtmişti.

Birecik’te yaşanan siyasi buhran bununla da sınırlı kalmamıştı. Öyle ki herkesin hatırlayacağı üzere 2 ay önce Pınarbaşı AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’a silah çekmiş ve bu olay ülke gündeminde bomba etkisi yaratmıştı. 24 Haziran’da aday gösterilmeyen Mirkelam ise ilçe başkanlığına getirilmiş ve siyasi buhran bir nebze de olsa durmuştu.

Öyle ki yaşanan siyasi krizden sonra birçok Birecikli vatandaş duruma tepki göstermişti. Yaşanan  onca olaydan sonra Ak Parti Genel Merkezi’nin Birecik Belediye Başkanlığı için nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

(Ruha Haber Ajansı/RHA)

 

 

Birecik’te silahlar konuşmuştu adaylıkta kim konuşacak?
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 kişi yaşamını yitirdi
Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 kişi yaşamını yitirdi
CHP’nin Parti Meclisi, Bucak için toplanmayacak
CHP’nin Parti Meclisi, Bucak için toplanmayacak