Seçimlerde görüntü ve gürültü kirliliği olmayacak

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu seçimde farklı bir kampanya yürüteceklerini ve görüntü gürültü kirliliğinin yapılmayacağını açıkladı. Seçim kampanyası sadece medya üzerinden yürütülecek.

Seçimlerde görüntü ve gürültü kirliliği olmayacak
Bu içerik 892 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında, seçime dair bilgiler açıkladı. Erdoğan, daha önceki seçim kampanyalarında çok görüntü kirliliği olduğunu belirterek, bu seçimlerde bunun önüne geçeceğini açıkladı.

“Çevreye ve insana saygılı seçim kampanyası yürütme kararı aldık” diyen Erdoğan, “Şehirlerimizin caddeleri, sokakları her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık. Kimse buna riayet etmiyor. Partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı güç gösterisi olarak devam ettik. Günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu artık çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri şehirlerimiz kirleten, tepkiye yol açan bir hale geldi.  AK Parti olarak 31 Mart 209-19 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Sadece ve sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde, SKM olduğu yerde bayrak ve afişler asılabilir. Hiçbir yerde parti teşkilatlarımız bu tür görüntü kirliliğine asla müsaade etmeyecek ve belirlenen saatler dışında asla otobüs dolaşmayacak.” dedi.

Seçimlerde görüntü ve gürültü kirliliği olmayacak
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde