Milletvekili Sürücü, Ölüm yolunu Bakan Turhan'a Sordu

Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 2 minibüsün çarpışmasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a soru önergesi hazırlayarak bakan Turan’a illeti.

Milletvekili Sürücü, Ölüm yolunu Bakan Turhan'a Sordu
Bu içerik 546 kez okundu.

Milletvekili Sürücü, Ölüm Yolunu Bakan Turhan'a Sordu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde iki minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetmiş, 13 kişi de yaralanmıştı. HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü trafik kazasının yaşandığı yolu meclise taşıdı. Sürücü, trafik kazasının yaşandığı yolda "ayda 30-40 trafik kazalarının olduğunu" söyledi. Sürücü yaşanan kaza ile ilgili soru önergesi hazırlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a iletti.

Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a ilettiği soru önergesi

“Aşağıdaki sorularımın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN tarafından Anayasa’nın 98 inci ve TBMM İçtüzüğü ’nün 96 ile 99 uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü

Basına yansıyan haberlere göre, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçilerin taşındığı servis minibüsü ile Yağışlı Mahallesinde eğitim gören öğrencilerin taşındığı servis minibüsü, buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda, ismi öğrenilemeyen sürücülerinin kontrolünden çıkarak, minibüsler kafa kafaya çarpışmıştır. Kaza sonucu 3 kişi yaşamını yitirirken, 13 kişi de yaralanmıştır.

Ekiplerin müdahalesiyle araçlardan çıkarılan, aralarında öğrencilerin de bulunduğu yaralılar, sağlık görevlilerince ambulanslarla Suruç ve Şanlıurfa’daki hastanelere kaldırılmıştır. Yöre halkının ve o bölgede çalışan sağlık görevlilerin söylediklerine göre ayda ortalama 30-40 arası kaza olmaktadır. Meydana gelen bu kazalarda ise yılda ortalama 20-25 kişi hayatını kaybettiği ve yılda 200’e yakın vatandaşın yaralandığı belirtilmektedir.

Bu bağlamda;

1- Yol yapmakla övünen iktidar, neden hala bu yolda meydana gelen kazalara ilişkin çözüm üretmemiştir?

2- Buzlanma sorunu olan Şanlıurfa-Suruç arasındaki yolda kış koşulları göz önünde bulundurularak neden önlem alınmamıştır?

3- Bahsi geçen yolun senelerdir çift yol olması gerektiğinin altı çizilmesine rağmen neden bakanlık yitip giden canları hiçe saymaktadır?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milletvekili Sürücü Ölüm yolunu Bakan Turhan'a Sordu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Eleşkirt’te kar yağışı: Okullar tatil
Eleşkirt’te kar yağışı: Okullar tatil
Suvari Aşiretinden Beyazgül’e Tam Destek…
Suvari Aşiretinden Beyazgül’e Tam Destek…