Bir adaylık İsyanı’da Şeyhanlı Aşiretinden

Mustafa Şeyhanlı Ruhanews’e Konuştu

Bir adaylık İsyanı’da Şeyhanlı Aşiretinden
Bu içerik 1008 kez okundu.

Mustafa Şeyhanlı Ruhanews’e Konuştu. 

Şanlıurfa’da 6 ilçede belediye başkanlığı aday adaylığına başvuru yapılması rağmen hiçbir ilçede resmi olarak açıklanmasa da Şeyhanşlı aşiretinden aday gösterilmemesi tepki ile karşılandı. Oy potansiyeli anlamında aşiretten herhangi bir kişinin aday olarak gösterilmemesinin sıkıntı yaratacağı belirtildi.

Kamuoyun ve sosyal medyada paylaşılan listelerin ardından aşiretlerin isyanı sürüyor.  Eyyüpoğlu ile Yetim ailelerinin gösterdiği tepkinin ardından bir tepki de Şeyhanlı Aşiretinden geldi.  Şeyhanlı Aşiretinin ileri gelenlerinden Mustafa Şeyhanlı yaptığı açıklamada aşiretine mensup kişilerin Eyyübiye, Haliliye, Viranşehir, Ceylanpınar Hilvan ve Bozova ilçelerinde aday adaylık başvurusu gerçekleştirdiklerini belirterek, alınan son bilgilerde aday adaylığına başvurulan hiçbir ilçede Şeyhanlı Aşiretine adaylık verilmediğini söyledi.

ADAYLIK NOKTASINDA ŞANLIURFA YİNE ESKİ TAS ESKİ HAMAM..

Büyük oy potansiyeli olan bir aşireti nasıl göz ardı edebilirsiniz? Diye soran Şeyhanlı, “ Partimizin oyuna oy katacak adaylara ihtiyaç vardır ve bu adaylarla yola devam edeceğiz denilmişti. Fakat dönüp baktığımızda “ Şanlıurfa yine eski tas eski hamam” deyimiyle karşı karşıya kalmıştır. Oy potansiyeli halkta hiç karşılığı olmayan partimize hiç bir güç katmayacak kişilerin bölgemize hiç bir faydası oylamayacak. Liyakatsiz sadece ve sadece vekillerin işine yarayacak önünde el pençe duracak. Biat edecek Adaylar gösterilecekmiş. Bizde diyoruz ki partimizi zora sokmayın. 110 bin Seçmeni Olan Şeyhanlı Aşiretine bağlı isimler Eyyübiye’ye, Haliliye’de Hilvan’da Bozova’ da Viranşehir’de, Ceylanpinar’da aday olarak gösterilmemiştir. İsimler konusunda geç olmadan ve iş işten geçmeden tekrar gözden geçirmenizde fayda vardır.  Bunu unutmayınız ki Urfa eski Urfa değil çantada keklik dönemi sona ermiştir. Eyyibiye’de halkın.%35.arap..%65 diğer halklardan oluşmaktadır. Belediye başkanı olacak şahsın özellikle Arap değil bütün halkları temsil etmelidir. Umudu kırılan büyük Şeyhanlı Aşireti bugün siyasette sahipsiz ve Ankara’da temsiliyetsiz kalmanın yassını çekiyor” diye konuştu.

Mustafa Şeyhanlı Ruhanews’e Konuştu
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin: Suriye hükümeti ve Kürtler arasında diyalog başlamalı Erdoğan: Askeri harekete verilen ara 150 saat daha uzatıldı
Putin: Suriye hükümeti ve Kürtler arasında diyalog başlamalı Erdoğan: Askeri harekete verilen ara 150 saat daha uzatıldı
Motorine 9 kuruşluk zam
Motorine 9 kuruşluk zam