Şanlıurfa’da çatı, çatıyı sağlamlaştırıyor

Şanlıurfa muhalefet cephesinde hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Büyükşehir adayı Cevheri’nin bağımsız olarak seçime gireceği iddia edilirken Abdülhekim Ayhan’ın da Saadet Partisi’nden aday olacağı açıklandı.

Şanlıurfa’da çatı, çatıyı sağlamlaştırıyor
Bu içerik 967 kez okundu.

(Ruha Haber Ajansı/RHA-Analiz Haber) –Şanlıurfa muhalefet cephesinde hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Büyükşehir adayı Cevheri’nin bağımsız olarak seçime gireceği iddia edilirken Abdülhekim Ayhan’ın da Saadet Partisi’nden aday olacağı açıklandı.

Şanlıurfa’da muhalefet partileri yaklaşan seçim öncesi çatıyı sağlamlaştırmaya çalışıyor. Büyükşehir’de Sebahattin Cevheri isminden sonra çatıya giren ikinci isim ise Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan oldu. Ayhan, Saadet Partisi’nden seçime girdiği ancak çatıda olan partilerin kendisini destekleyeceği biliniyor.

ÇATI TEKLİFLERİNİ GÖTÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Çatı adaylarda fikir birliğinde toplanan muhalefet gösterecekleri adaylara teklif götürmeye devam ediyor. Eski Baro Başkanı Hikmet Delebe’ye Büyükşehir olmak üzere 3 ilçe için telif götürülmüş ancak Delebe siyaseti düşünmediğini ifade etmişti. Karaköprü’de Sabri Yetim ile görüşmeler devam ederken, Eyyübiye’de Vedat Melik’e yeniden teklif götürüldüğü ve Melik’e encümen listesini kendisinin belirleyeceği söylenirken, Haliliye’de ise Fevzi Demirkol’a teklif götürüldüğü iddia edildi.

Öte yandan çatının önümüzdeki hafta bütün adaylarını açıklaması bekleniyor.

 

Urfa’da çatı çatıyı sağlamlaştırıyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü, 39 kişi yaralandı
Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü, 39 kişi yaralandı
Şanlıurfa’daki LPG Vurgunu TBMM’ye taşındı
Şanlıurfa’daki LPG Vurgunu TBMM’ye taşındı