Kudüs Anneleri Platformu: Kudüs’ü unutmak ihanettir

Şanlıurfa’da Kudüs Anneleri Platformu, Balıklıgöl Platosunda 59’uncu basın açıklamasını yaptı.

395 kez okundu.
Kudüs Anneleri Platformu: Kudüs’ü unutmak ihanettir

Toplanan kalabalık tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:”Bugün elli dokuzuncusunu düzenlediğimiz Mescidi Aksa ve Kudüs hürriyetine kavuşuncaya kadar sürdürmeyi planladığımız namaz ve dua buluşmaları ile sesimizi daha gür çıkaracağız. Urfa’dan Kudüs’e, İntifadaya yüksek sesle selam diyoruz ve her türlü desteğimizi yineliyoruz.

Kudüs İslâm’ındır…Kur’an-ı Kerim’e, Tevrat’a ve İncil’e göre; Hz. İbrahim’e, Hz. Yakup’a, Hz. Musa’ya, Hz. İsa’ya, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) başta olmak üzere Müslümanlar daha yakındır. Onların varisleri ne Yahudiler, ne Hristiyanlar, ne de müşriklerdir. Kur’an-ı Kerim; “Süleyman, Davud’a varis oldu..” (Neml,16) diyor. Alçak siyonistler ise Süleyman’ın sihirbaz olduğunu söyleyerek, hakaret etmektedirler. Şimdi soruyoruz o alçak siyonist işgalcilere, söyleyin bakalım; Davud’un varisi Süleyman mı yoksa siz misiniz, biz Müslümanlar mı yoksa siz Siyonistler mi? Kim ne derse desin kendi savunmalarıyla siyonistlerin tezini çürütüyor, kendilerine karşı kullanıyoruz; Kudüs İslâm’ın 3 Bin yıllık başkentidir. Siyonizmin başkenti değildir.

Kudüs hürriyettir, Kudüs diriliştir, Kudüs direniştir, Kudüs sevdadır, Kudüs adalettir, Kudüs özlemdir, Kudüs tevhiddir, Kudüs gelecektir; bunlar bilinmeli ve unutulmamalıdır…

Kudüs zamanların kesiştiği yer, Kudüs mekânların birleştiği yer, Kudüs müjdelerin yayıldığı yer, Kudüs İslâm’ın mayalandığı yer, Kudüs fetihlerin başladığı yerdir; bunlarda bilinmeli ve unutulmamalıdır…Kudüs gündemimizde, Kudüs evimizde, Kudüs şehrimizde, Kudüs kalbimizde, Kudüs dimağımızda, Kudüs duâlarımızdadır; bunlarda bilinmeli ve unutulmamalıdır…

Kudüs için yollara düşenler, Kudüs için fetih düşleyenler, Kudüs için şehit ve gazi olanlar, Kudüs için mallarını satanlar, Kudüs için önderlik edenler, Kudüs düşlerinin önüne düşenlerde vardır; bunlarda bilinmeli ve unutulmamalıdır…Kudüs önemli hepimiz için. Kur’an-ı Kerim ‘çevresini mübarek kıldığımız yer’ olarak bahseder Kudüs’ten; bu ifade bile yeter bizim için, bu bilinci kuşanmamız için ve yaşamamız için…

Kudüs Anneleri Platformu olarak dün itibariyle 46.Cuması gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşünde şühedaya kavuşan ve bugüne kadar şehadete kavuşan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aileleri ve Filistinlilere sabrı cemil niyaz ediyoruz. Yaralananlara şifalar diliyoruz. Filistin’de bugüne kadar şühedaya kavuşan tüm kahraman şehitlerimizi hürmet, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz. Yaşanan zulüm, işgal ve acıların bitmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

Kudüs Anneleri Platformu olarak, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünün amacına vasıl olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Buradan Sizleri, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünü başlatan Filistinli kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Onlar, Ümmetin izzetini korumak için mücadele ediyorlar. Onlar olmamız ve ölmemiz gereken yerde mücadele ediyorlar. Yetersiz sağlık ve yaşam koşulları altında mücadele eden Filistinlilere herkesi destek olmaya davet ediyoruz.”

Siyonist İsraile buradan yüksek sesle haykırıyoruz; Yaptığınız hiçbir katliamı, hiçbir acıyı unutmuyoruz, unutmayacağınız, yüreğimizde hissediyoruz. Ve bunların hiçbirini de yanınıza bırakmayacağız. Kudüs Anneleri Platformu olarak bu katliamların bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceğimizi Urfa’dan Tel Aviv’e haykırıyoruz. Kudüs İslam’ındır ve İslam’ın Kalacaktır.

Allah’ım! Kudüs’teki ve yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissettir! Allah’ım! Kudüs’te, Afrin’de, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve dahi tüm İslam beldelerinde; İslamiyet için, Müslümanlar için, İslam beldeleri için mücadele Müslümanları ve askerlerimizi muhafaza eyle, zalim ve küffara karşı galib ve muzaffer eyle. İslâm Âleminde ittihad ve vahdeti nasip eyle. Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme! Allah’ım! Mescid-i Aksa’yı ve İslam beldelerini işgale yeltenenlere fırsat verme! Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle! Bizlere yeniden aziz bir ümmet olarak adaleti ayakta tutmayı nasip eyle! Bizlere Siyonist işgalinden kurtulmuş özgür, bağımsız ve İslam’ın hâkim olduğu Kudüs ve Filistin topraklarını görmeyi, o beldelere İstanbul’a gider gibi gitmeyi nasip eyle. Mübarek günler ve beldeler hürmetine dualarımızı kabul eyle Allah’ım!”

 

(Ruha Haber Ajansı – RHA) 

Kudüs Anneleri Platformu: Kudüs’ü unutmak ihanettir
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Portekiz Ligi 4 Haziran’da başlıyor
Portekiz Ligi 4 Haziran’da başlıyor
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine şehirlere giriş/çıkış hakkında genelge gönderdi
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine şehirlere giriş/çıkış hakkında genelge gönderdi