Bu İddia Çok Konuşulacak!!! HDP Seçmeni…

Şanlıurfa’da muhalefet kanadında HDP seçmenini büyükşehir adayı Sabahattin Cevheri dışında çatı adaylarına oy vermeyeceği ileri sürülüyor.

Bu İddia Çok Konuşulacak!!! HDP Seçmeni…
Bu içerik 563 kez okundu.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyaset hem sahada hem de kulislerde hareketlendi. Bu kapsamda Şanlıurfa’da büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

AK Parti il ve ilçe adaylarının tümünü açıklanmasının ardından kentte muhalefet kanadı ise bir merkez ilçe dışında tüm adaylarını açıkladı. Geçtiğimiz gün Saadet Partisi Karaköprü adayı olarak eski AK parti aday adayı olan Essum Aslan’ı aday gösterdi. Bugün SP ise Haliliye adayı tanıtımı için tarih verdi. Açıklanacak adayın Mustafa Hekimoğlu olduğu bildirildi.

Saadet Partisi adaylarını açıklamaya devam ederken açıklanan adayların ortak aday olduğu belirtiliyor. Ancak adayların açıklanmasıyla birlikte kulisler ve sosyal medyada adaylara eleştiriler yüksek perdeden dillendiriliyor.

Adaylar için kırsalda karşılıkları olmadığı yorumları yapılırken kentte ana muhalefet konumunda olan HDP seçmeninin büyükşehir adayı Sabahattin Cevheri dışında açıklanan bu isimlere destek vermeyeceği ileri sürülüyor.

Karaköprü’de açıklanan isim karşılık bulmadığı iddiaları konuşulurken bugün basına yansıyan ve yarın tanıtım toplantısıyla açıklanan Haliliye aday için de aynı iddialar sosyal medyada konuşulmaya başlandı.

İddiaya göre açıklanan ortak adayların karşılığı olmadığı iddialarına karşı bazı HDP’li isimler merkez ilçelerde bağımsız adayla seçimlere girecekleri ileri sürülüyor.

Yine iddiaya göre kırsal ve merkez ilçelerde HDP seçmeninin büyükşehir dışında belirlenen ortak adaylara oy veremeyeceği belirtiliyor.

(Ruha Haber Ajansı – RHA)

Bu İddia Çok Konuşulacak!!! HDP Seçmeni…
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 43 yaralı
Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 43 yaralı
Bu kez Bayraklı’da orman yangını
Bu kez Bayraklı’da orman yangını