Saadet Partisi’nin Haliliye adayı belli oldu

31 Mart yerel seçimleri için adaylarını bir bir açıklayan Saadet Partisi son olarak Haliliye ilçe belediye başkan adayını da belirledi. Seçimlere iddialı isimlerle girmek isteyen Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayını Eczacı Mustafa Hekimoğlu, olduğunu açıkladı.

Saadet Partisi’nin Haliliye adayı belli oldu
Bu içerik 398 kez okundu.

Yerel Seçimlere sayılı günler kala partilerin aday isimleri de kesinleşmeye başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı bağımsız aday Sabahattin Cevheri’nin açıklamasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi. Genç, dinamik ve tecrübeli isimlerle ilçe belediye başkan adaylarını belirlemeye çalışan Saadet Partisi, Haliliye Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı kurucularından Eczacı Mustafa Hekimoğlu’nun ismi açıklandı. Uzun yıllar AK Parti Şanlıurfa il teşkilatının çeşitli kademelerinde görev alan Eczacı Hekimoğlu’nun isminin açıklanması ilçede sevinç yarattı. Genç, yetenekli ve başarılı başkan adayı Hekimoğlu, diğer partilerinde desteğini alarak seçime hazırlanacak. Halk arasında sevilen bir sima olan ve Çatı adayı oluşumunda yer alan Hekimoğlu, Perşembe günü basın toplantısı düzenleyerek seçim startını verecek.

Eczacı Mustafa Hekimoğlu, kimdir

1993 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan Hekimoğlu, 1997-2003 yılları arasında Şanlıurfa Eczacı odası genel sekreterlik görevi, 1999-2004 yılları arasında Fazilet partisinden Şanlıurfa Belediyesi meclis üyeliği ve daimi Encümenlik görevlerinde bulundu. Şanlıurfaspor yönetiminde basın sözcülüğü ve Şanlıurfa belediyespor’da ise asbaşkanlık görevlerinde bulunan Hekimoğlu, Fazilet partisinin 2000 yılındaki Büyük Kongresinde delege olarak Yenilikçi kanada destek verip, ardından Ak Parti’nin ilk oluşumunda Şanlıurfa Merkez İlçe Teşkilatında Siyasi ve Hukuk başkanlığı ile Ak Parti kurucu üyelik görevinde bulundu. Son Genel Seçimlerde Milletvekili aday adayı olan Hekimoğlu, 31 Yerel Seçimlere Saadet Partisinde Haliliye Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girecek. İyi derecede İngilizce bilen Hekimoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Saadet Partisi’nin Haliliye adayı belli oldu
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 43 yaralı
Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 43 yaralı
Bu kez Bayraklı’da orman yangını
Bu kez Bayraklı’da orman yangını