Petrol Hırsızlarına Operasyon: 27 Gözaltı

Şanlıurfa’da Petrol Hırsızlarına Operasyon: 27 Gözaltı

Petrol Hırsızlarına Operasyon: 27 Gözaltı
Bu içerik 743 kez okundu.

Şanlıurfa’da petrol hırsızlarına yönelik Bozova Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla; Akçakale, Bozova, Eyyübiye, Haliliye ve Siverek ilçelerinde çok sayıda adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 27 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Akçakale, Bozova, Eyyübiye, Haliliye ve Siverek ilçelerinde örgütlü olarak BOTAŞ petrol boru hattını delerek akaryakıt çaldıkları tespit edilen 27 kişinin yakalanması için İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında Akçakale, Bozova, Eyyübiye, Haliliye ve Siverek ilçelerinde birçok adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aranan 27 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.Soruşturma sürüyor.  

JANDARMA BASIN DUYURUSU

1. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, suç ve suçlularla en etkin şekilde mücadele ederek Kamu düzenini, emniyet ve asayişi bozmayı hedef alan her türlü faaliyetlere engel olmak, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve güven ortamını sürdürmek amacıyla gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almak için yürütülen çalışmalar aralıksız devam etmektedir.
 
2. Bu kapsamda; Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 18 Eylül 2018 tarihinden itibaren yapılan araştırmalar sonucunda Şanlıurfa İli Akçakale, Bozova, Eyyübiye,Haliliye ve Siverek ilçelerinde“Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Sıvı ve Gaz Halindeki Enerji Nakil Hatlarından Nitelikli Hırsızlık, Resmi Belgede Sahtecilik, Görevi Kötüye Kullanma ve Kamu Malına Zarar Verme” suçlarını örgütlü olarak işleyen şüphelilere yönelikBozova Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde 18 Eylül 2018- 10 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılan operasyonlar sonucunda; aralarında Güvenlik korucularının da bulunduğu (18) şüpheli şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir. Aynı suçları işlediği şüphesiyle 11 Nisan 2019 tarihinde yapılan operasyon sonucunda (9) şüpheli şahıs (Toplam 27şahıs) daha yakalanarak gözaltına alınmış olup işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

Şanlıurfa’da Petrol Hırsızlarına Operasyon: 27 Gözaltı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi mahkeme salonunda öldü
Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi mahkeme salonunda öldü
İnsan kaynağı sıralamasında 53. Basamaktayız
İnsan kaynağı sıralamasında 53. Basamaktayız