Özcan'dan Turizm Haftası Kutlama Mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil ÖZCAN,15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlama Mesajı

Özcan'dan Turizm Haftası Kutlama Mesajı
Bu içerik 350 kez okundu.

Şehirlerin dinamiklerini harekete geçirmek, cazibesini artırmak, o kentin kalkınma ve gelişimini doğrudan etkileyen temel faktörlerdendir.

AK Parti iktidarı olarak tarım, hayvanlık, tarih, kültür ve turizm alanında yaptığımız hizmetler ve yenilikçi projelerle şehirlerimizde kalkınma ve gelişimin önünü açarak 2023 Türkiye’sine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

Çünkü bizim Şanlıurfa’mız için hayallerimiz var…

Çünkü bizim Şanlı Şehrimizin güzel insanları için hedeflerimiz var.

İşte bu hedefler doğrultusunda; Urfa’mızı kültür ve turizmin başkenti yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Tarihin yeniden yazıldığı ve yaşamın sıfır noktası olarak kabul edilenGöbeklitepe’nin UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesine eklenmesi ve 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesi, Ülkemizde ve Dünyada kültür ve turizm alanında Şanlıurfa’mızın tanınırlığına büyük katkı sağlayacaktır.

Göbeklitepe ile birlikte Balıklıgöl, Harran Kümbet Evleri, Şuayp Şehri, Saklı Cennet olarak bilinen Halfeti Baraj Gölü ile tarihi çarşıları ve inanç merkezileri başta olmak üzere birçok tarihi yapısıyla Şanlıurfa’mız inşallah yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olacaktır.

2019 Göbeklitepe Yılında; inanç ve kültür turizminin başkenti, Peygamberler Diyarı, Medeniyetler Merkezi Şanlı Şehrimiz Urfa’mızın kadim dostluğunugöstermek ve dünyanın en eski mutfağının lezzetlerini tanıtmak için tüm vatandaşlarımızı Şanlıurfa’mıza bekliyoruz.

Bu vesileyle; turizm ve kültür değerlerini tanıtmak ve geliştirmekamacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası”nın ülkemiz ve Urfa’mız için hayırlı olmasını diliyorum.

 

                                                         

Dr. Halil ÖZCAN

             TBMM İdare Amiri

     AK Parti Şanlıurfa Milletvekili

 

Özcan'dan Turizm Haftası Kutlama Mesajı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Dicle Nehri'nde kaybolan gence halen ulaşılamadı
Dicle Nehri'nde kaybolan gence halen ulaşılamadı
Erdoğan, İmamoğlu’nu tebrik etti
Erdoğan, İmamoğlu’nu tebrik etti