Bahçeli: Seçimlerin yenilenmesinden yanayız

ANKARA - YSK kararı öncesi açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti olarak seçimlerin yenilenmesinden yana olduklarını söyledi.

Bahçeli: Seçimlerin yenilenmesinden yanayız
Bu içerik 389 kez okundu.
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK)  İstanbul için itirazları kararı bağlayacağı yarınki toplantısı öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Elbette YSK’nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargâhımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili (yatağı) atacağım” dedi.
 
‘SEÇİMİN YENİLENMESİNDEN YANAYIZ’
 
İstanbul Büyükşehir ile Maltepe ve Büyükçekmece’de seçimin iptal edilmemesinin hukuki olmayacağını iddia eden Bahçeli, “İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta vardır. Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur. Yüksek Seçim Kurulu’nun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız” dedi.
 
CHP’YE TEPKİ
 
CHP’yi isim vermeden eleştiren Bahçeli, “CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir. Neymiş, YSK üyeleri Kızılay’da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır” şeklinde konuştu.
 
‘RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER’
 
Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP’li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir.”
 
Kaynak:MA
Bahçeli: Seçimlerin yenilenmesinden yanayız
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 43 yaralı
Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 43 yaralı
Bu kez Bayraklı’da orman yangını
Bu kez Bayraklı’da orman yangını