Büyükşehir Belediyesinden ‘Zabıta’ açıklaması

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi, zabıta ekiplerin bir çocuğun pamuklu şeker satışı gerçekleştirdiği sırada el konulması ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

418 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesinden ‘Zabıta’ açıklaması

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi,  zabıta ekiplerin bir çocuğun pamuklu şeker satışı gerçekleştirdiği sırada el konulması ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:”Özel bir hastane önünde ‘Pamuklu Şeker ve Zehirli Gaz içeren sözde Uçan Balon’ satışının yapıldığı yönünde kurumumuza yine özel hastanenin yönetimi ve hastane güvenlik personelleri tarafından şikayet iletilmiştir. Şikayet üzerine olay yerine giden Zabıta ekiplerimiz, ilk bakışta küflü ve haşerelerin üzerinde olduğu hemen anlaşılan pamuklu şekerlere ‘İnsan Sağlığına Zararlı’ olduğu gerekçesiyle el koymuştur.

Yine yasal çerçeve gereği içerisinde zehirli gaz bulunduran sözde uçan balonlara da ‘İnsan sağlığına Zararlı’ olduğu gerekçesiyle el koymuştur. Zabıta ekiplerimiz daha önce de satıcılara sözde balon temini yapan kişilere yönelik emniyet ekipleri ile birlikte baskın yapmış ve merdiven altı şeklinde tabir edilen iş yerleri mühürlenmiştir. Tüm bu hassasiyetler dikkate alınarak olayın bir vatandaş tarafından görüntülenerek sosyal medyada yayınlanması üzerine söz konusu bilgilendirmeye gerek duyulmuştur.

Görüntülerden de anlaşılacağı üzere çocuğa yönelik ‘Pamuklu Şekerlere ve Sözde Uçan Balonlara’ el koymanın dışında hiç bir şekilde müdahale gerçekleştirilmemiştir. Tamamen insan sağlığını ön planda tutan denetim ve uygulamalarımızın devam edeceğini bildirir, olayın detayı hakkında bilgiler tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

RHA

Büyükşehir Belediyesinden ‘Zabıta’ açıklaması
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Heybeliada’da orman yangını
Heybeliada’da orman yangını
ABD, Kuzey Kore ile görüşmeye hazır
ABD, Kuzey Kore ile görüşmeye hazır