STK’lardan Suriyeli mazlumlara 8 tır yardım

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşlarının öncülüğünde toplanan insani yardım malzemeleri düzenlenen törenle sınır ötesine gönderildi.

518 kez okundu.
STK’lardan Suriyeli mazlumlara 8 tır yardım

Büyükşehir Belediyesi Lojistik Merkezi’nde temin edilen soğan, patates, un ve gıda maddelerini taşıyan tırlar, dualarla Suriye’ye uğurlandı. Uğurlama törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Platform Başkanı Osman Gerem, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, İHH Temsilcisi Behçet Atila, STK başkanları, kurum amirleri ve basın mensupları katıldı.

BEYAZGÜL: KARDEŞLİĞİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

Herkesi yardım etmeye davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müslüman ve kardeşliğin gereklerini yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Beyazgül, yardım çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

GEREM: SURİYELİLERİN SOFRALARINA UMUT OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Suriye’deki insanlık dramına dikkat çeken Platform Başkanı Osman Gerem, Halep ve çeşitli bölgelerde halkın aç ve açıkta olduğuna dikkat çekerek, dünya devletlerini göreve davet etti. Gerem, 8 yıldır Şanlıurfalıların yardımlarıyla Suriyelilerin sofralarına umut olmaya çalıştıklarını ifade ederek”Bu mübarek Kadir Gecesi öncesi bugün 8 tır yardım malzememizi Suriye’ye göndereceğiz. Ayrıca kentte yaşayan Suriyeli misafirlerimize de yardımlarda bulunuyoruz. Yardımlara katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Duaların ardından yardım tırları Suriye’nin İdlib ve Afrin kentlerinin kırsal bölgelerine gönderildi.

STK’lardan Suriyeli mazlumlara 8 tır yardım
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dersim keçileri için ‘kırmızı liste’ uyarısı
Dersim keçileri için ‘kırmızı liste’ uyarısı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Urfa’ya geliyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Urfa’ya geliyor