İzlanda'da milli takıma uzun arama, Emre'ye tuvalet fırçası uzatıldı

İSTANBUL - İzlanda ile yapacakları maç için Keflavik Havalimanı’na inen Türkiye milli futbol takımı, havaalanında 3 saat bekletildi. Oyuncuların, yaşadıklarını basın mensuplarına anlattıkları anlarda bir kişi Emre Belözoğlu'na mikrofon uzatır gibi tuvalet fırçası uzattı.

İzlanda'da milli takıma uzun arama, Emre'ye tuvalet fırçası uzatıldı
Bu içerik 289 kez okundu.

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda İzlanda ile 11 Haziran Salı günü yapacağı maç için İzlanda'ya gitti. Konya’dan özel uçakla Keflavik Havalimanı’na gelen milli takım kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletildi.

 Oyuncuların özel eşyalarının detaylı arandığı ve uzun süre pasaport kontrolünde tutulduğu öğrenildi.

 Futbolculardan Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz, havalimanı çıkışında yaşananlara tepki gösterdi. Burak Yılmaz, “Yaptıkları saygısızlık, terbiyesizlik. Üç saattir orada bekliyoruz. Herkesin çantasını aldılar, herkesin kremlerini aldılar, çantasını alıyorlar. Tekrar tekrar geçiriyorlar, biz 6,5 saat uçtuk, 3 saattir de bekliyoruz. Hatta bazı arkadaşlarımız hala gelemedi. Çıkabilen geliyor işte” ifadelerini kullandı.

 TAKIM KAPTANINA FIRÇA UZATTILAR

 Takım kaptanı Emre Belözoğlu da “Ben bir şey söylemek istemiyorum. Bizim ülkemize kurban olsunlar. Gereğini açıklarlar. Ne yazık ki evet, indiğimizden itibaren içeride gereksiz fazla arama yapıldı” diye konuştu.

Açıklama yaptığı sırada kimliği belirsiz bir genç, Emre Belözoğlu’na mikrofon tutar gibi tuvalet fırçası uzattı. Aynı kişi o anları cep telefonuyla da kayda aldı.

 Milli takım kafilesi havalimanındaki uzun bekleyişin ardından otobüsle başkent Reykjavik’e geçerek kamp yaptığı otele yerleşti.

 ÇAVUŞOĞLU: KABUL EDİLEMEZ

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzlanda’da A Milli Takıma yönelik uygulamaya tepki gösterdi. Çavuşoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:MA

İzlanda'da milli takıma uzun arama Emre'ye tuvalet fırçası uzatıldı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü, 39 kişi yaralandı
Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü, 39 kişi yaralandı
Şanlıurfa’daki LPG Vurgunu TBMM’ye taşındı
Şanlıurfa’daki LPG Vurgunu TBMM’ye taşındı