Siirt Belediyesi'nin açtığı Yaz Spor Okulları'na 900 çocuk başvurdu

Siirt Belediyesi’nin çocukları spora teşvik etmek amacıyla açtığı Yaz Spor Okulları, çalışmalarına başlıyor. 6-14 yaş arası 900 çocuğun kayıt yaptığı Yaz Spor Okulları 7 branşta eğitimler verilecek.

Siirt Belediyesi'nin açtığı Yaz Spor Okulları'na 900 çocuk başvurdu
Bu içerik 222 kez okundu.

Siirt Belediyesi, çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri amacıyla Yaz Spor Okulları organize etti. Yüzme, basketbol, futbol, jimnastik, bale, zumba ve folklor branşlarında verilen kurslardan, 6-14 yaş aralığındaki çocuklar faydalanıyor. Toplam 900 çocuğun kayıt yaptırdığı Yaz Spor Okulları kursları, bugün start alacak ve 9 Eylül’e kadar devam edecek. Yüzme, bale ve jimnastik kursları Kadın Spor Kompleksi’nde, futbol kursu Bilekler Halı Saha’da, Basketbol kursu ise Şahinbey Parkı’nda verilecek.

 Kursların öğretmenleri gönüllü eğitmenlerden oluşurken, kursların sona ermesiyle çocuklar, hünerleri düzenlenecek turnuvalarda sergileyecek.

 SPORA TEŞVİK

 Açtıkları Yaz Spor Okulları’na ilişkin Mezopotamya Ajansı’na (MA) bilgi veren Siirt Belediyesi Meclis Üyesi Uğur Çakaz, Yaz Spor Okulları ile amaçlarının çocukları tatil dönemlerinde kötü alışkanlardan uzak tutmak ve spora teşvik etmek olduğunu söyledi.

 Yaz Spor Okulları’nın çocukların daha fazla sosyalleşmesi adına yapılan bir faaliyet olduğunu belirtren Çakaz, kayıtlar yapılırken çocukların kendi tercihlerini dikkate aldıklarını ve çocukların istediği branşı seçtiğini kaydetti. Çocukların özgüvenli olması için iradelerine müdahale etmediklerini ifade eden Çakaz, Siirt'in çok sıcak bir bölge olmasından dolayı da çocukların serinlemek için açılan branşlar arasında en çok yüzmeyi tercih ettiğini aktardı.

 ‘900 ÇOCUK İLE 2 60 GÜN’

 Futbol ve basketbol kurslarına da yoğun ilgi olduğunu dile getiren Çakaz, ilk defa Siirt Belediyesi’nin çocuklar için çalışma olanağı sunduğu bale kursuna ise 40 öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi. Yaz Spor Okulları için herhangi bir kontenjan belirlemediklerini aktaran Çakaz, amaçlarının başvuran bütün çocukları kurslara almak olduğunu ifade etti.

 ‘BOŞ OLDUĞU HALDE VALİLİK VERMEDİ’

 Voleybol, hentbol ve kort tenisi branşlarını ise belediyenin kapalı spor salonu olmadığı için açamadıklarını belirten Çakaz, bunun için Siirt Valiliği’nden kapalı spor salonu ve tenis kortlarını istediklerini, ancak Valiliğin bu alanları kullanmadığı halde taleplerini reddettiğini söyledi.

(Kaynak:MA

 

 

Siirt Belediyesi'nin açtığı Yaz Spor Okulları'na 900 çocuk başvurdu
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin: Suriye hükümeti ve Kürtler arasında diyalog başlamalı Erdoğan: Askeri harekete verilen ara 150 saat daha uzatıldı
Putin: Suriye hükümeti ve Kürtler arasında diyalog başlamalı Erdoğan: Askeri harekete verilen ara 150 saat daha uzatıldı
Motorine 9 kuruşluk zam
Motorine 9 kuruşluk zam