ŞUTSO meclis üyeleri, yönetime kazan kaldırdı (VİDEO)

Şanlıurfa’da Sanayi ve Ticaret Odası meclis üyeleri, yönetime kazan kaldırdı. Yönetimin keyfi kararlarına aldığı iddiasıyla tepkilerini ortaya koyan üyeler, toplantıyı yarıda bırakarak basın açıklaması yaptı.

Bu içerik 449 kez okundu.
ŞUTSO meclis üyeleri, yönetime kazan kaldırdı (VİDEO)

ŞUTSO binası önünde gazetecilere açıklama yapan üyeler, şunları kaydetti:”Temmuz ayı Meclis toplantısı için buradayız. Yaklaşık 1 yıldız meclis yönetiminin sergilediği tavırdan dolayı, çoğulcu ve şeffaflıktan uzak, oldu bittiye getiren anlayışa tepki için toplantıyı yarıda bırakarak dışarıya çıktık. Şu aşamada meclis, 30 kişilik yeter sayısının altında çoğunlukla kararlar almaktadır. Kamuoyu ve bizim nezdimizde alınan kararlar geçersizdir. Biz burada suç duyurusunda da bulunuyoruz. Şu aşamada alınan her karar usulsüz, vicdanları kanatan bir durum söz konusudur. Bu noktada hukuki işlemleri başlatacağımızı ifade etmek istiyoruz. Kamuoyuna duyuruyoruz.

ÜYELER, İCRAYA VERİLDİ

Meclis toplantısında işveren, işletme sahiplerinin gündeminin meşgul eden ticaret odası yönetiminin mevcut borçlarından dolayı üyelerine neden icraya verdiğini tartışmaya açacaktık. Mevcut yönetim anlayışıyla ortak bir noktada bulunamadık. Esnaf, üreticimiz, işletmecimiz bu ekonomik koşullar altında zor anlar yaşarken ticaret odası 25 yıllık tarihinde ilk defa kendi üyelerini icraya vermiştir, askıya almıştır. Bu zor koşullarda çalışmaya çalışan üyelerin elleri, kolları bağlanmıştır, mağdur edilmiştir. Dilekçimizi verdik,  TOBB bünyesinde gerekli girişimlerimizi gerçekleştireceğiz.”

PELTEK: YASAL SÜREÇ BAŞLATMA KARARI ALDIK

ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, Ruha Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada,”Yaklaşık 5 yıldan beri tespit edilen Bin 600 üyenin ödemediği aidatları ile ilgili mevzuata uygun olarak hukuki süreç başlatmak istiyoruz.Bunun için üyeliklerini ya askıya almamız gerekiyor yada yasal takip başlatmamız gerekiyor.Diğer odalar gibi bizde yasal süreç başlatma kararı aldık.
Örneğin Viranşehir OSB’ye 550 kişilik bir istihdam sağlayacak bir yatırım yapıyoruz Valilik YİKOP ile ortaklaşa destek veriyor ortak olmak için Valilik 600 Bin TL ŞUTSO ise 400 Bin TL ortak olmak için meclise sunduk karar aldık.Şimdi Karar doğrultusunda kredi çekip yükümlülüğümüzü yerine getireceğiz bakıyorsun meclis üyeleri imza attıkları kararları yok sayıp mecliste muhalefet yapıyor.Bunların başında yatırım yapılacak Viranşehir’in meclis üyeleri de var. Nedir yanlış olan konu sorduğumuzda işte muhalefet yapmak için muhalif oluyoruz.Var mı yanlışlık yok.O zaman niye muhalefet yapıyorsunuz.Biz zorla yatırım için yatırımcı çekmeye çalışırken bakıyorsunuz böyle dayanaksız muhalefet yapılıyor.”dedi.

“ALINAN KARARLAR MECLİS KARARLARIDIR”

Biz her konuyu yasal ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz.Mecliste Alınan kararlar yasal kurallara uygun olarak alınıyor.Burada asla keyfi bir karar almıyoruz.1600 üye borcunu 5 yıllık süre boyunca aidat ödememiş.Düzenli borcunu ödeyen için haksızlık değil mi? Biz mevzuata uygun olarak hukuki süreç başlatmak için karar aldık.Burada diğer illerde de olan ve mevzuata uygun olarak hukuki süreç başlatmak için meclisten karar çıkarttık.Ancak arkadaşlar karşı çıkarak sanki yasal olmayan bir karar almışız gibi açıklamada bulunuyorlar.Biz buna özlüyoruz.Biz bu kararı almasak hukuki süreç başlatamayacaktık.Ne olacaktı o zaman Bu Borç boynunuzda kalacaktı ve rücu olacaktı.
Bizim tek amacımız var o da memleketimize hizmet etmek ve yatırımcının önünü açmaktır.Biz bu yönde Allah için çalışıyoruz.Bu arkadaşlar sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapıyorlar.Amaçları meclisi çalıştırmamaktır Bu Bin 600 üyenin yasal takip kararı da meclis kararıdır.Neden itiraz ediyorlar anlamakta güçlük çekiyorum.Meclis kararına saygı duyulmalıdır.Buradaki karar mevzuata uygun olarak alınmıştır.ifadelerine yer verdi.

ŞUTSO meclis üyeleri yönetime kazan kaldırdı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demiri dövmek yetmiyor severek işlemek gerek
Demiri dövmek yetmiyor severek işlemek gerek
Af Örgütü: İran’daki protestolarda 106 kişi yaşamını yitirdi
Af Örgütü: İran’daki protestolarda 106 kişi yaşamını yitirdi