İstanbul’daki Hilvanlılardan Birlik ve Beraberlik-(Videolu)

Sosyal ve ekonomik nedenlerden dolayı Hilvan'dan göç edip İstanbul’a yerleşen Hilvanlıların birlik beraberlik ve sürekli iletişim halinde olmak için kurdukları (HİL-DER) Hilvanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür derneği tarafından çok sayıda Hilvanlılar bir araya geliyor.

Bu içerik 946 kez okundu.
İstanbul’daki Hilvanlılardan Birlik ve Beraberlik-(Videolu)

HİLVANLILARDAN BİRLİK VE BERABERLİK

İstanbul’daki Hilvanlıların kurmuş olduğu dernek kısa adı HİL-DER olan dernek yönetimi İstanbul’da yaşayan Hilvanlılarla birlikte piknik günü düzenledi. Hilvan Dernek başkanı Mehmet Taşıyan “Hilvanlılarla sürekli bir dayanışma içinde olduklarını,  acı günde olduğu gibi güzel günlerde de bir arada olma çabasındayız. Dernek binasında zaman zaman sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlendiği gibi yakınları vefat eden ilçe ayırt etmeksizin tüm hemşerilerimizin taziyelerini de burada düzenliyoruz. Ayrıca pazar günleri bir araya gelip hemşerilerle hasret giderdiğimiz gibi muhabbeti koyulaştırıyoruz. Bu tür piknik ve sair etkinliklerimiz sürecektir.” Dedi

Davul zurna eşliğin de süren govend etkinliği, birbirleri ile el ele omuz omuza mutlu bir birlikteliğin ahenginin mutluluğu ile mendil salladılar.  Beyler de memleket hasreti sohbetini koyulaştırırken, kadınlar arasında türküler ve zılgıt sesleri günün mutluluğunu ifade ediyorlardı. 

İstanbul’daki Hilvanlılardan Birlik ve Beraberlik

Piknikte İstanbul’a kitap çalışmaları için yayın evine giden sitemizin köşe yazarı Misbah Hicri Kardeşi Fatma (Hicri) Tuncel, eniştesi M. Hanifi Tuncel’in Misafiri olarak  bulunmaktaydı. Ayrıca piknikte İstanbul vali yardımcısı Bahattin atçı, Avukat Mehmet Koreli,  Tekstilci M.Hanifi Tuncel  ve daha bir çok  Hilvanlılar bir aradaydı. 

 

Hilvanlılardan Birlik ve Beraberlik
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak’ta eylemcilere ateş açıldı: 8 ölü, 20 yaralı
Irak’ta eylemcilere ateş açıldı: 8 ölü, 20 yaralı
Demirtaş’ın Ailesi Trafik Kazası Geçirdi
Demirtaş’ın Ailesi Trafik Kazası Geçirdi