Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü, 39 kişi yaralandı

Diyarbakır-Bingöl karayolunun Kocaköy mevkiinde son bir ayda meydana gelen 8 trafik kazasında 11 kişi yaşamını yitirdi, 39 kişi yaralandı. Bu yolu kullanan sürücüler, kazalara yola dökülen mıcırların sebebiyet verdiği görüşünde.

Bu içerik 335 kez okundu.
Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü, 39 kişi yaralandı

Diyarbakır-Bingöl karayolunun Kocaköy mevkiinde son bir ay içerisinde 8 ayrı trafik kazası yaşandı. Yaşanan bu kazalarda ise, 11 kişi yaşamını yitirdi, 39 kişi de yaralandı. Bu yolu kullanan sürücülere göre, ölüm ve yaralanmalara yol açan bu kazaların nedeni ise, yola dökülen mıcırlar.

 Minibüsü ile yolcu taşımacılığı yapması nedeniyle her gün bu yolu kullandığını belirten Nizam Özkaya, Karayolları tarafından iki yıl önce yapılan mıcırlı asfalt yolun sürücüler olarak kendilerini zorladığını dile getirdi.

Mıcırın zamanla yol kenarında birikmesi nedeniyle yolların kayganlaştığını belirten Özkaya, “Yola dökülen mıcır zamanla yol kenarında birikiyor. Şoförler direksiyon hâkimiyetlerini kaybettikleri anda mıcırların etkisiyle şarampole yuvarlanıyor. Yağmur yağdığı zaman ise, yollar kayganlaşıyor ve kazalar yaşanıyor” dedi.

 ‘MICIRLAR ARAÇLARA ZARAR VERİYOR’

 Yola dökülen mıcırın araçlarına da zarar verdiğini dile getiren Özkaya, “Mıcır araçlarımızın ön camlarını çatlatıyor, aracın alt muhafazasına zarar veriyor. Bir arabanın en ufak parçası 100 TL’den aşağı değil. Tamir ettiğimiz parçalar, yine zarar görecek diye tamir edemiyoruz” diye konuştu. Özkaya, çözüm olarak ise yollarının sıcak asfalt ile onarılmasını istedi.

 ‘AŞIRI HIZ KONUSUNDA UYARI

 Söz konusu yolda aşırı hız yapan şoförlerin, kendi hayatları ile birlikte diğer sürücü ve yolcuların da hayatını tehlikeye attığını söyleyen Özkaya, bu yolu kullanan araç sürücülerini aşırı hız yapmamaları konusunda uyardı.

 

Kaynak:MA

 

Aynı mevkiide 1 ayda 11 kişi öldü 39 kişi yaralandı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nda koronavirüs tespit edildi
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nda koronavirüs tespit edildi
İskandinavya borsaları sert düşüşle açıldı
İskandinavya borsaları sert düşüşle açıldı