HRÜ, boş işlerle uğraşmaya devam ediyor…

Harran Üniversitesi çok önemli bir potansiyele sahip kent için kayda değer bir çalışma yapmayı beceremedi henüz. Yok hizmet içi programlar, yok şu etkinlikten öteye geçemeyen Harran Üniversite, tarım, sanayi, proje ve diğer alanlarda önemli çalışmalara ne zaman imza atacağı merak konusu.

Bu içerik 419 kez okundu.
HRÜ, boş işlerle uğraşmaya devam ediyor…

Harran Üniversitesi Tanıtım Ofisi Koordinatörlüğünce gerçekleştirilen etkinlikte, Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Tuba Canvar Kahveci, ‘Tüm Yönleriyle Kalite Standartlarının Oluşturulması’ konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Osmanbey Yerleşkesi Ziraat Fakültesi konferans salonunda yapılan etkinliğe, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Siverekli, Üniversite Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, idari birim amirleri, akademik ve idari personeller katıldı.

Ulusal yüksek öğretimde kalite güvence sistemi, uluslararası kalite modelleri, uluslararası kalite standartları, ulusal yeterlilikler çerçevesi, akreditasyon standartları ve ulusal yükseköğretim kalite güvence sistemi konusunda bilgilendirmede bulunan Dr. Öğretim Üyesi Tuba Canvar Kahveci, kalite standartlarının oluşturulması konusunu Sakarya Üniversitesi’nden örneklemelerle açıkladı.

Canvar Kahveci ayrıca kalite politikası alanında paydaşların öğrenci, çalışan, iş paydaşı ve benzeri katılımı ile memnuniyet odaklı, kurumun tamamında ve her seviyede bütünleşik yönetilmesi, kurumsal stratejileri esas alan ve mükemmeli hedefleyen, sürekli öğrenmeyi ve iyileştirme ile sürdürebilirliği güvence altına alan bir kalite yönetiminin benimsenmesi gerektiğini vurguladı.

(RHA) 

HRÜ boş işlerle uğraşmaya devam ediyor…
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nda koronavirüs tespit edildi
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nda koronavirüs tespit edildi
İskandinavya borsaları sert düşüşle açıldı
İskandinavya borsaları sert düşüşle açıldı