Başkan Polat, Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi

DP Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat, pamuk ile uğraşan esnaf ve çiftçinin zarar görmesi halinde, bunun tüm sektörlere de yansımalarının olacağını söyledi.

Bu içerik 495 kez okundu.
Başkan Polat, Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi

DP Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat, Türkiye'de pamuğun yoğun olarak yetiştirildiği illerin başında gelen Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki çiftçiler, destek primlerinin düşürülmesine ve pamuk fiyatının belirsizliğini korumasına tepki gösterdi. Polat yaptığı yazılı açıklamada  şöyle konuştu, Bu Gün Pamuk Eken Bazı Çiftçi Arkadaşlarla Görüştüm Hepsi  Dertli ve Perişan " Ülkeyi İdare Edenlerin Hiç Biri Bizi Dinlemiyor, Milletvekilleri Ya Bizi Kaale Almiyor , Ya da Ellerinden Bir Şey Gelmiyor Sahipsiz Kaldık , Kötü Kaderimizle Başbaşa Kalmışız" Diyorlar.

Şanlıurfa, Harran ve Akçakale Türkiye' Pamuğunun Yüzde 40' nı Üretiyor. Pamuk Çiftçisi Yoksulluğa, Borç Bataklığına Ve İflasa Sürüklenmiş Enerji, Mazot, Terim İlacı, Tohum. Sulama Ve Biçim Giderleri Geçen Yıla Göre Yüzde 100 Pahalanmış. Buna Rağmen İktidar Desteklemeyi 650 Kg.' dan 500 Kg Düşürmüş. Yine Bir Çiftçi Arkadaş "ben 30 Dönüm Pamuk Ektim Haşere Çoktu Tarım İlacı Giderim 5 Kat Artı 7 Bin Tl' Ye Sadece Haşere İlacı Aldım Oda Boşa Gitti. Yine Bazı Çiftçi Arkadaşlar Pamuk Biçme Makinası Çok Pahalı Örnek İkinci El Avrupa Ülkelerinde 50 Bin Dolar, Türkiye' de KDV. Ötv Vergileri Yüksek Olduğu İçin Burada 200 Bin Dolar. Makine Gece Bıçim Yaptığı İçin Hem Verim, Hem Randıman , Hemde Kalite Düşuyor." Diyor Evet Vatandaş Çok Dertli Böyle Giderse Çiftçi Tarımdan Vaz Geçecek.

Ülkeyi İdare Edenler Kendi Çiftçisini Bırakmış Yandaş İthalatçıları Ve Avrupa Ülkelerinde Ki Çiftçisini Kazandırmaya Çalışıyor. İçerdeki Çiftçiyi Bırakmış Dışarıdan Pamuk İthal Ediyor. Bu da Yetmedi Çiftçiyi Bu Sefer İçerdeki Fabrikatörlerin Vicdanına Terk Edilmiş. Çiftçi Daha Pamuğunu Pazara Götürmeden İthalatçılar Tüm Depo ve Ambarlarını Doldurmuş. Merhum Süleyman Demirel Harran ve Akçakale' Ye Sulama Tünellerinden Suyu Akıtırken " Bir Çiftçi Yılda 4 Ürün Alacak ve 20 Dönümü Olan Evini Rahatlıkla Geçindirecek " Diyor.

Ak Parti 17 Yıldır Kemal Derviş' ın Gömleğini Giydi ve 15 Günde Dünya Bankası Ve İMF' nın Dayatması İle Çıkardığı " Ekme, Üretme , Satma , Satın Al Yasalarını Frensız Uyguladı Çiftçiyi Ve Tarımı Bitirdi.

Ak Parti Gelmeden Önce Türkiye Dünyada Kendi Kendine Yeten 7 Ülkeden Biri İdi. Çiftçi DYP. AP ve DP İktidarlarında Altın Dönemleri Yaşıyor İdi Bir Kg Buğday İle Bir Litre Mazot Aliyoridi.

DYP 2002' De Bir Proje İle Önü Kesilmeseydi Tek Başına İktidar Olacaktı Ve Türkiye 21 Asrın Paralayan Küresel Yıldızı Olacaktı. Çünkü 21 Asırda İki Temel Öğe Öne Çıkacaktır Bir Su, Diğeri Tahıl Bunların İkiside Türkiye' De Vardır.

Ak parti İle Türkiyenin Önünü Kestiler Ve Türkiye' yı Her Konuda Dışarıya Mahkum Ettiler.Ama İnşallah İlk Seçimde Tekrar Demokrat Kadrolar İktidar Olur ve Türkiye Ve Milletin Üzerinde Oynan Oyunları Bozar.Bıraktığı Yerden Gene Büyük ve Stratejik Projelerle Büyük Ve Güçlü Türkiye' yi Yeniden İmar ve İnşa Eder.

Mustafa Polat Şanlıurfa DP İl Bşk

Başkan Polat Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Araç Alev Alev Yandı-(Video)
Urfa'da Araç Alev Alev Yandı-(Video)
Diyarbakır’a kar yağıyor
Diyarbakır’a kar yağıyor