PTT'de Personelde Şikayetçi Vatandaş da Şikayetçi

Şanlıurfa PTT Çalışanları Personel açığından dolayı zor günler yaşıyor..

391 kez okundu.
PTT'de Personelde Şikayetçi Vatandaş da Şikayetçi

Şanlıurfa'daki PTT Şubelerindeki personel eksikliği ve yoğunluktan dolayı hem PTT çalışanları hemde  vatandaşlar şikayetçi..

Birlik Haber Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Midhat Özgültekin PTT'deki işyoğunluğu ve personel sıkıntısı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Özgültekin Memeur Sen Şanlıurfa Şube Başkanlığında basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:''Ülkemizin tarihte önemli rol üstlenmiş medeniyete beşiklik yapmış kadim şehir Şanlıurfamız 2 milyonu aşan öz nüfusu 600 bini aşan Suriyeli muhacir kardeşlerimize de ev sahipliğini yaparak ülkemizin 8. Büyük şehir konumuna sahiptir.

Hizmetin en iyisine layık olan halkımıza biz PTT Kurumu çalışanları olarak PTT Kurumumuzun 400ü aşan hizmet çeşitliliğini en iyi şekilde halkımıza sunma gayretindeyiz. Ancak bir türlü giderilemeyen personel norm eksikliği sıkıntısıyla karşı karşıya kaldık. Ayrıca uzun süreden beri yapılmayan norm tespitinin de  yeniden yapılarak güncellenmesi gerekmektedir.

Şanlıurfa PTT Başmüdürlüğü ve bünyesinde bulunan PİDM PTT il ve ilçe merkezleri ve  PTT Şubelerimizde  89..   memur ve postacı normu açığı bulunmaktadır. Takdir edersiniz ki iyi ve rasyonel bir hizmet vermek  için yeterli bir düzeyde personel sayısı motorize araç ve teknik donanımla olur.

Biz Şanlıurfa PTT Çalışanları  olarak  halkımıza iyi bir hizmet sunabilmemiz için memur postacı ve teknik personel   ve de araç  açığının  acilen doldurulmasını talep etmekteyiz.

Karaköprüde bulunan PİDM müdürlüğünde çalışan personellerin ve vatandaşların da ulaşımda problem yaşadıkları servis konulması veya büyükşehir belediyesi ile görüşülerek ulaşım sorununun en kısa sürede   giderilmesi gerekmektedir.

Diğer bir konu ise Şeyhçoban mevkinde bulunan 44 Bin Metrekare arsa üzerinde yapılması hedeflenen PİDM binasının tüm projelendirme ruhsat işlemi bitmiş olup PTT Genel Müdürlüğümüzde yapım ihalesinin yapılması için beklemektedir. Bu PİDM Binasının ihalesi acilen yapılarak hizmet sunulmasını talep ediyoruz.

Yukarıda arz ettiğimiz personel eksikliği ve PİDM bina eksikliğinin acilen giderilerek taleplerimiz hususunda siz değerli basın mensupları ve Şanlıurfamızın değerli milletvekilleri ve şehrimizin değerli kamuoyundan yardım ve desteklerini bekler saygılar sunarım.''

( RHA)

PTT'de Personelde Şikayetçi Vatandaş da Şikayetçi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çayeli’nde selin zararı büyük
Çayeli’nde selin zararı büyük
Urfa’da 15 Temmuz programı düzenlenecek…Cumhurbaşkanı Erdoğanın’da katılması bekleniyor
Urfa’da 15 Temmuz programı düzenlenecek…Cumhurbaşkanı Erdoğanın’da katılması bekleniyor