STK'lar Barış Pınarı Harekatı'na Fransız Kaldı !

Barış Pınarı Harekatı'nda aralarında 9 aylık Muhammed'in de bulunduğu 5'i çocuk 7 sivilin şehit edilmesi ve 100'e yakın sivilin yaralanmasına sessiz kalan STK'lara tepkiler sürüyor..

333 kez okundu.
STK'lar Barış Pınarı Harekatı'na Fransız Kaldı !

Akçakale, Ceylanpınar, Suruç ve Nusaybin'deki saldırılarda şehit olan sivillere yönelik STK'lardan ne bir taziye mesajı nede bir kınama mesajı geldi.
Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Suriye'nin kuzeyine başlatılan 'Barış Pınarı' Harekatı'nın ardından zayiat veren terör örgütü YPG/PKK sivillere yönelik havan saldırısında bulunmuştu.Meydana gelen saldırılarda aralarında 9 aylık Suriyeli Muhammed Saar'ın da bulunduğu Akaçakale,Ceylanpınar,Suruç ve Nusaybin'deki havan saldırılarında Şanlıurfa'daki Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları Fransız kaldı.
Geçtiğimiz Cuma günü Akçakale ve Ceylanpınar'a Suriye tarafından atılan Havan mermileri sonucu düzenlenen saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu 7 kişi şehit olmuştu.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyine başlattığı ''Barış Pınarı Hareketi'nin ardından terör örgütü YPG tarafından Akçakale ve Ceylanpınar'a atılan onlarca havan saldırısında Akçakale,Ceylanpınar,Suruç ve Nusaybin'de birçok vatandaş şehit olmuş ve 100'e yakın sivil yaralanmıştı.
Ülkemizde ve İslam Coğrafayasında yaşanan terör saldırılarının Irak, Suriye, Filistin, Afganistan,Mısır ya da Yemen'de yaşanan terör olaylarda bir araya gelen Şanlıurfa'daki Sivil Toplum Kuruluşları terör yapılanmalarını ve yapılan zulmü lanetleyen STK'ların Barış Pınarı Harekatı'ında aralarında 9 aylık Muhammed Saar'ın da bulunduğu şehitler ile ilgili bir açıklama,tepki ve kınama mesajı yayınlamaması ise halk arasında tepkilere neden olurken,kamuoyunda STK Başkanlarının Barış Pınarı Harelatı'na Fransız kaldığı iddialarını güçlendirdi.Bu tepkilere STK'ların bir açıklama yapıp yapmaması ise merak ediliyor.

 

 

RHA 

STK'lar Barış Pınarı Harekatı'na Fransız Kaldı !
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail uçağı 13 yıl sonra İstanbul’a indi
İsrail uçağı 13 yıl sonra İstanbul’a indi
Yaban mantarı toplanmaya başlandı
Yaban mantarı toplanmaya başlandı