Şanlıurfa'dan Sınır Ötesine İnsani Yardım

Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi terör örgütlerinden temizlenen Resulayn ve Tel Abyadda sivillere yönelik insani yardım faaliyetlerine devam ediyor.

324 kez okundu.
Şanlıurfa'dan Sınır Ötesine İnsani Yardım

Barış Pınarı Harekatı doğrultusunda yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerine devam eden Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi terör örgütlerinden temizlenen Resulayn ve Tel Abyadda sivillere yönelik insani yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun ortak harekatı ile terör örgütü PKK/YPGden temizlenen bölgelerde başta bebek ve çocuklar olmak üzere ihtiyacı olan herkesin yardımına koştuklarını belirten Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Türkiye Cumhuriyetinin bu harekatla tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyledi.

Türkiyenin güney sınırlarını korumak ve güvenli bir bölge oluşturmak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatına paralel faaliyetlerde bulunan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu kontrolünde güvenli hale getirilen Suriyedeki Resulayn ve Tel Abyad kentlerinde sivillere yönelik insani yardımlarını sürdürüyor.

Resulayn ve Tel Abyadda terör örgütünün esaretinden kurtulan halka bugüne kadar 3056 gıda kolisi 12 bin şişe su 1983 kumanya 1425 hijyen seti 89 bin 500 torba un 50300 ekmek 1140 battaniye 250 ayakkabı 100 koli çocuk bezi 1500 oyuncak 1100 gıda dışı paket 600 konserve ile özellikle çocuk ve bebeklerin ihtiyacı olan 5440 koli bebek maması süt ve gofret dağıtımı yapıldı.

Şanlıurfa merkez olmak üzere Akçakale Ceylanpınar Suruç ve Birecikte icracı İlçe Koordinasyon ve Harekat Merkezleriyle eşgüdüm içerisinde çalışan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi harekatın ilk günlerinde vatandaşların tahliye barınma gıda sağlık ve psikososyal destek hizmetlerini yerine getirdi. Harekat kapsamında askeri birliklere de lojistik destek veren İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi sınırın diğer tarafındaki Resulayn ve Tel Abyadın terör örgütlerinden temizlenmesinden sonra buraya geçerek faaliyetlerine başladı.

AFAD ve farklı sivil toplum kuruluşları tarafından sağlanan başta gıda ve temizlik malzemeleri olmak üzere çeşitli yardımları burada yaşayan insanlara ulaştıran İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi yardım malzemelerinin depolanması ve ihtiyaç analizine göre dağıtımını da büyük bir titizlikle yerine getiriyor.

Kamu kuruluşları yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 26 kurumdan müteşekkil İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi 15 ayrı çalışma grubu ile hizmet veriyor.

Şanlıurfa'dan Sınır Ötesine İnsani Yardım
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte bugünkü Covid-19 tablosu: 22 ölüm, 786 yeni tanı
İşte bugünkü Covid-19 tablosu: 22 ölüm, 786 yeni tanı
İzmir’de 11 bin 655 askıda fatura ödendi
İzmir’de 11 bin 655 askıda fatura ödendi