Başkan Özyavuz’un Mevlit Kandili Mesajı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’’ Âlemlere rahmet olarak gönderilen ve insanlık âlemine bir hidayet tarihi açan, Peygamber Efendimizin Ümmeti olduğumuz için Cenabı Allah’a şükrediyor ve Onun Resulüne salat ve selam ediyoruz’’ dedi.

318 kez okundu.
Başkan Özyavuz’un Mevlit Kandili Mesajı

Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz mesajında; Yüce Allah’ın (C.C.) insanlığa gönderdiği son rahmet elçisi, Hz. Muhammed’in (S.A.V.), Yüce Allah’tan getirdiği daveti, sünnetini ve örnek ahlakını anlamak, O’na duyulan derin sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak amacıyla asırlardır Müslümanlar, onun dünyaya gelişini Mevlit Kandili olarak kutlamaktadır. Öyle ki; sevgililer sevgilisi Peygamberimizin kutlu doğumu ile dünya üzerinde birçok önemli olay vuku bulmuştur. Âlemler nur ile dolmuştur.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günüyle karanlıklar içinde yaşayan insanlara aydınlık bir dönem müjdelenmiştir. Milletlerin hayatlarında özel ve önemli günler vardır. Milletimizin ve İslam âleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerinin başında ise Mevlit Kandili gelmektedir. Peygamberimiz hayatıyla, yaşantısıyla, insanlığa getirmiş olduğu mesajla, insanlık âlemine kazandırdığı değerlerle toplumları karanlıktan kurtarmış, insanlığı yüksek değerlere ulaştırmıştır.

Başkan Özyavuz; Kandil günleri kardeşlik bağlarımızı güçlendiren önemli günlerdir. Ülke olarak bir olmalı diri olmalıyız. Özellikle İslam coğrafyasında yaşanan insan katliamlarının bir an önce bitmesini yüce Allah’tan niyaz ediyor, Sınır güvenliğimiz için Barış Pınarı harekâtında olan Mehmetçiklerimize de muvaffakiyetler diliyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm Harranlı hemşerilerim ve Türk İslam âleminin Mevlit Kandilini tebrik ediyor, sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde, sevdikleriyle beraber nice kandiller geçirmelerini temenni ediyorum.

Başkan Özyavuz’un Mevlit Kandili Mesajı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail uçağı 13 yıl sonra İstanbul’a indi
İsrail uçağı 13 yıl sonra İstanbul’a indi
Yaban mantarı toplanmaya başlandı
Yaban mantarı toplanmaya başlandı