Bakan Kurum'dan Eyyubiye'ye Müjde Üstüne Müjde

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Eyyübiye’nin ihtiyaçlarının giderilmesi için gecesini gündüzünü katan Başkan Kuş'un çalışmaları sonuç verdi.

306 kez okundu.
Bakan Kurum'dan Eyyubiye'ye Müjde Üstüne Müjde

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, daha önce Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsündeki 44 dönümlük alanın Eyyübiye Belediyesi’ne tahsisinin gerçekleştiği belirtmişti.Tahsis edilen 44 dönüm alanda Belediye Hizmet Binası ve Kamu Kampüsü yapılması projesi müjdesini Eyyubiyelilere vermişti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum GAPTAEM'de büyükşehir ve ilçe belediye başkanları ile yaptığı değerlendirmede Eyyubiye ilçesine müjde üstüne müjde verdi.

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kurum:"Şanlıurfa'yı ve Eyyubiye ilçesini ilgilendiren güzel kararlar aldık.Şanlıurfa'ya 5 tane millet bahçesi yapacaklarını belirten Bakan Kurum,bu millet bahçelerinin birini de Eyyubiye'de yapılacağını ve 2020 yılında tamamlanacağını söyledi.

Eyyubiye'ye müjde üstüne müjde verdi.Bakan Kurum,"Üniveristenin 44 dönümüne ilaveten 150 dönüm daha Millet Bahçesi için tahsis edildi.Eyüp Peygamber caddesine alternatif yol için hibe desteği sağlandı. Tapu sorununun kökten tarihe karışması için çalışmaları başlatacaklarını alınan kararların Eyyubiye'ye hayırlı olmasını diledi."

 Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş alınan kararlar için Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a Eyyubiye halkı adına teşekkür etti

Bakan Kurum'dan Eyyubiye'ye Müjde Üstüne Müjde
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahmut Tanal'ın testi negatif çıktı
Mahmut Tanal'ın testi negatif çıktı
Van Gölü'nde batan tekne: Ölü sayısı 7’ye yükseldi
Van Gölü'nde batan tekne: Ölü sayısı 7’ye yükseldi