Kaligrafi Standı Büyük İlgi Gördü

Kitap Fuarında Kaligrafi Standı Büyük İlgi Gördü

577 kez okundu.
Kaligrafi Standı Büyük İlgi Gördü

Şanlıurfa Fuar Merkezinde 22 Kasım - 01 Aralık tarihleri arasında düzenlenen  3.Ulusal Kitap Fuarında Büyükşehir Belediyesi Sanat sokağı Kaligrafi standı büyük ilgi gördü.

Açılışını Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Tarihçi Mustafa Armağan, siyasiler, Sivil toplum kuruluş başkanları ve kalabalık bir halk topluluğunun yaptığı fuarda Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi tarafından Beykapısında açılan Güzel yazı sanatı olan KALİGRAFİ KURSU standının yer aldığı Uluslararası 3.kitap fuarında ziyaretçi akınına uğradı.

Kaligraf Ressam Mustafa DÖRTBUDAK kendine özgü usluplarıyla dikkat çekti.

DÖRTBUDAK Kaligarfi standına gelen ziyaretçilerine isimlerini yazarak hediye etti.

Kaligrafi standını Cumhurbaşkanı baş danışmanı Prof.Dr. Şükrü KARATEPE, Milletvekili Gülender AÇANAL, Milletvekili Halil ÖZCAN, Fikir adamı İhsan Süreyya SIRMA, Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN, Karaköprü belediye başkanı Metin BAYDİLLİ, Dünya Siyer ödülü sahibi yazar Salih SURUÇ, Yazar Abdurrahman DİLİPAK, İl başkanı Bahattin YILDIZ, Haliliye belediyesi eski başkanı Fevzi DEMİRKOL, Genel Sekreter Mahmut KIRIKÇI, Cuma AĞAÇ, Ahmet KAYTAN, Faruk BAYUK, Stk İnsani yardım Platformu başkanı Osman GEREM, Murat MÜJDECİ, Yazar Sadun AK, Yazar Abdullah CANBEYLİ, Yazar Halil Orhan ASLAN, Gazeteci M.Ali ARSLAN, Sanatder Şanlıurfa Ressamları, Stk başkanları, Akademisyenler, Kalabalık bir halk kitlesi ve Kaligrafi öğrencileri ziyaret etti.

escort

Sanatder başkanı olan

Kaligraf Ressam Mustafa DÖRTBUDAK yaptığı açıklamada amacımız Kaligrafi sanatını yeni yetişen nesillere sevdirmek, yazılarını güzelleştirmek ve bu sanatın Şanlıurfamızda da hak ettiği yere oturtmaktır, dedi.

10 gün süreyle açık olan ve günde 45.000 kişinin gezdiği fuarda Kaligrafi standını sanatçılar, siyasiler ve geniş bir halk topluluğu ziyaret etti.

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesinin standında bulunan Kaligrafi sanatının yanısıra Hüsn-ü hat, Çinicilik, ebru ve el sanatları bölümleri de yer aldı.

DÖRTBUDAK; Fuar sonrasında da yıl boyu beykapısında Büyükşehir belediyesinin kurduğu sanat sokağında Güzel yazı kursu Kaligrafi sanatının eğitimini veriyoruz. Bu eğitimi alanlara yazılarının güzelleşmesiyle kalmıyor aynı zamanda gerçek bir grafiker olarakta yetişmiş oluyorlar.

Şu ana kadar birçok öğrenci yetiştiren DÖRTBUDAK eli kalem tutan tüm yetişkinleri bu sanatı öğrenmeye davet etti.

 

Kaligrafi Standı Büyük İlgi Gördü
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEVA Partisi:“Çocuklarımız Geleceğimiz, Eğitim Önceliğimiz”
DEVA Partisi:“Çocuklarımız Geleceğimiz, Eğitim Önceliğimiz”
Beyazgül'den Ak Parti'nin 19.Yıl Mesajı
Beyazgül'den Ak Parti'nin 19.Yıl Mesajı