Urfa Büyükşehir'den 18 Mart Caddesi Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama da, eleştiri konusu olan 18 Mart caddesinde yapılan düzenleme ile ilgili açıklama yapıldı.

420 kez okundu.
Urfa Büyükşehir'den 18 Mart Caddesi Açıklaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 18 Mart caddedesinde yapılan düzenleme ihtiyacının meydana gelen yaya kazaları nedeniyle olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;Son zamanlarda 18 Mart Caddesinde meydana gelen yaya kazaları nedeniyle caddeyi yeniden düzenleme ihtiyacı doğurmuştur. Caddenin tek yön ve çok geniş olması araçların çok sık şerit değiştirmesine, trafik hızı artışına dolayısıyla yayaların ve engelli vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçişlerinde çok sık kazalara neden olmaktadır. Bu nedenle aşağıdaki düzenlemeler yapılmaktadır.
1. Park yerlerinde Araç park disiplini sağlayarak araçların daha düzenli parklanması sağlanacaktır.
2. Yayaların ve engelli vatandaşların karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçişleri sağlamak amacıyla kaldırım uzantıları yapılarak geçiş mesafesi kısaltılmış olacaktır.
3. Yayaların ve engelli vatandaşların rastgele karşıya geçişlerini engellemek için Kaldırım korkulukları yapılarak yayaların ve engelli vatandaşların belli noktalarda geçişleri sağlanacaktır.
4. Birçok Büyükşehir örneğinde olduğu gibi yapılan düzenlemede 4 şerit akan trafik, yer yer katılım şeritleri, sağ ve sol parklanmalar için birer şerit olarak tasarlanmış ve yayalar ile engelli vatandaşların güvenliği için cadde boyunca yaya geçidi noktalarında yükseltilmiş yaya geçitleri yapılacaktır.''Denildi.

Urfa Büyükşehir'den 18 Mart Caddesi Açıklaması
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan reklam anlaşması
Galatasaray'dan reklam anlaşması
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 5 bin 798'e ulaştı
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 5 bin 798'e ulaştı