Başkan Gören’den Gazeteciler Günü Mesajı

CHP Suruç İlçe Başkanı Servet Gören ,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

579 kez okundu.
Başkan Gören’den Gazeteciler Günü Mesajı

Başkan Gören, yerelde, ulusalda gazetecilerin halkın haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirtti.

Gören ,mesajında şu ifadelere yer verdi;“ Şanlıurfa'mız başta olmak üzere Dünyanın birçok yerinde meydana gelen olaylardan, tarımdan, siyasetten, spordan ekonomiden, doğal afetlerden, trafik kazalarından ve savaşlardan haberdar olmamızı sağlayan gazeteciler, muhabirler hatta ilgili yayın organının her ferdi kamuoyunu aydınlatma haberdar etme ve bilgilendirme amacıyla her gün onlarca tehlikeyi göze alarak haber peşinde koşmaktadırlar.

Haber niteliği taşıyan olayların peşinden koşarken sadece kamuoyunun bilgi alma hakkını temin etmezler. Gazeteciler aynı zamanda demokrasinin gelişimini olgunlaşmasını, toplumsal bir denetim mekanizmasının oluşmasını da sağlarlar. Bu bağlamda basın meslek ilkelerini özümsemiş, yansız ve tarafsız haber yapmanın tatlı yorgunluğunu yaşayan duyulmayan toplumsal sorunların sesi olmak için gece gündüz demeden yeri geldiğinde çok zor şartlar altında çalışan gazeteci ve bütün basın gönüllülerimizin 10 Ocak Gazeteciler gününü kutlar, görevlerini yaparken bu yolda can vermiş basın mensubu emekçilerimizi bu önemli günde saygı, sevgi ve minnetle anıyorum ve bu kutsal görevde; görevini layığıyla sürdüren tüm yerel ve ulusalda emek veren arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı

Servet GÖREN

CHP SURUÇ İLÇE BAŞKANI

Başkan Gören’den Gazeteciler Günü Mesajı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünya çapında can kaybı 700 bini aştı
Dünya çapında can kaybı 700 bini aştı
Baykan'da 20 hektarlık alan yandı
Baykan'da 20 hektarlık alan yandı