Vali Erin Neden Kalmalı ?

Şehrin Valisi bir şehrin huzuru, güveni ve mutluluğu için çok anlam ifade eder...

319 kez okundu.
Vali Erin Neden Kalmalı ?

Bunca sorunumuz var,bir de Vali gitsin gitmesin bunu tartışıyoruz.'Tartışmayalım' demiyorum,tartışmamız gerekir,tartışalım.
Valinin birileri tarafından gönderilmesi yada gönderilmek istenmesi kararı,elbetteki 'tartışılması gereken'bir karar.Biz gazeteciler halkın içinde olduğumuz için halkın nabzını yakından biliriz.Çünkü biz gazeteciler bir anlamda kamu adına görev yapıyoruz.Halk ile devlet arasında bir köprü vazifesi yapıyoruz.Şehrin yüzde doksanına yakını Vali Abdullah Erin'in gitmesine karşı.

Halkın görüşü böyle...

-Valimiz Abdullah Erin geldiğinden beri şehrimizin huzur ve sükuneti, manevi kalkınması için elinden geleni yapmaya gayret ediyor.

Özellikle eğitimin dibe vurduğu ve yılda 60 bin çocuğun dünyaya geldiği Şanlıurfa'da Suriyelilerle birlikte yılda 80 bin doğumun gerçekleştiği Türkiye'nin 7'inci Büyükşehrinde Vali Erin çok önemli çalışmalar yapıyor.Özellikle, Küveytli hayırseverlerle kurduğu ilişkiler sayesinde bu şehre onlarca okul yaptı ve halen okul yapma protokolleri ve temelleri atılmaktadır.Bugüne kadar hangi siyasetçi ve hayırsever Şanlıurfa'ya bu kadar okul yaptırdı.Eğer bu yurtdışı hayırseverleri bu şehre okul yapıyorsa burada ilin Valisinin özel çabalarıyla yapılıyor.Kimse kendiliğinden buralara gelip okul yapmıyor.Tüm bu olumlu gelişmelerin Sayın Valimizin özel çabalarıyla olduğunu biliyoruz.

-Vali Erin,Muhtarlarla iyi bir iletişim halinde, kanaatim o ki onun kadar Şanlıurfa'nın ilçelerini, köylerini gezen, halkı yakından dinleyen başka bir vali olmamıştır.

İlin turizm,tanıtım,yatırım, eğitim ve kültürel faaliyetlerde bile ilgili bilgili,uzmanlar ve şehrin ileri gelenleriyle yaptığı istişarelerle şehrin nabzını tuttuğunu, bazen genel istişareler yaparak şehrin ileri gelenlerinden fikir aldığını da duyuyor, bazen bizzat şahit oluyoruz.

Şanlıurfa'nın hizmeti ve selameti için Abdullah Erin'in Şanlıurfa'da kalmasında fayda var.Evet valilerin yer değişikliği oluyor ama bu bir teamül herhalde mecburi değil,Vali Erin'in Şanlıurfa'da kalmasında bir beis olmadığı gibi kamu menfaati lehinedir.

Yinede her şeyin hayırlısı diyelim Üstad Bediüzzaman’ın ifadesiyle “Bazı olaylar bizatihi, bazıları da netice itibariyle hayırlıdır.”İnşaAllah Şanlıurfa için de Sayın Valimiz Abdullah Erin içinde hayırlısı olur.Bekleyelim görelim. 'Mevlam ne eylerse güzel eyler.'

Selam ve selametle kalın.

Vali Erin Neden Kalmalı ?
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı
Marmara’da deprem
Marmara’da deprem