Mardin ve Şırnak'ta kar yaşamı olumsuz etkiliyor

MARDİN /ŞIRNAK - Mardin ve Şırnak'ta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Mardin'in 7 ilçesinde ve Şırnak'ın genelinde okulların tatil edildiği duyuruldu.

Bu içerik 227 kez okundu.
Mardin ve Şırnak'ta kar yaşamı olumsuz etkiliyor

Mardin ve Şırnak’ta devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle Mardin Valiliği Artuklu, Midyat, Yeşilli, Derik, Ömerli, Savur ve Dargeçit ilçelerinde okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı duyuruldu.

ULAŞIM OLUMSUZ ETKİLENDİ

Öte yandan kar yağışı kentte ulaşımı da olumsuz etkilerken, Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediye ekipleri ana yollarda çalışmalarını sürdürüyor. Kentte ana yollarda yapılan tuzlama ve yol açma çalışmalarının aksine ara sokaklarda herhangi bir çalışma olmaması nedeniyle sıkıntı yaşanıyor.

SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Mardin’in birçok ilçesinde kırsal mahallelere ulaşımın neredeyse durma noktasında olduğu bildirilirken, hava ulaşımı da kar yağışından nasibini aldı. Yağış nedeniyle Ankara, İstanbul ve İzmir’den Mardin’e yapılması gereken 4 uçak seferi iptal edildi.

ŞIRNAK'TA 143 KÖY YOLU KAPALI

Şırnak’ta da yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşanırken, Şırnak'ı Hakkari ve Siirt'e bağlayan yollar kardan kapandı. Şırnak'a bağlı Uludere, İdil, Cizre, Güçlükonak ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 143 köy yolunun kapalı olduğu bildirildi.

Şırnak Valiliği,yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak'ın tüm ilçelerinde okulların tatil edildiğini duyurdu. 


Kaynak:MA 

Mardin ve Şırnak'ta kar yaşamı olumsuz etkiliyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 501'ye ulaştı
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 501'ye ulaştı
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor