Suruç'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Jandarma tarafından 5 ayrı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, 3 kişi gözaltına alındı.

Bu içerik 229 kez okundu.
Suruç'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

Silah ve mühimmat kaçakçılığına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince belirlenen 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, silah kaçakçılığı yaptığı iddia edilen M.G.Y., S.Y., S.Y., Ö.Y. ve E.Y. isimli şahıslar gözaltına alındı. Operasyonda gizlenmiş halde bulunan 2 ruhsatsız tabanca,bir adet şarjörlü makinalı tabanca,bir adet av tüfeği ve bunlara ait jarjörler, (1.000) Bin tane tabanca mermisi, 1 ruhsatsız av tüfeği ve fişeği ele geçirildi. Şüpheliler adli işlemlerinin tamamlanmasını ardından adli makamlara sevk edildi.

JANDARMA BASIN DUYURUSU

1.Şanlıurfa İl J.K.lığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 04 Şubat 2020 tarihinde, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, Suruç İlçesi mülki sınırları içerisinde ikamet eden M.G.Y., S.Y., S.Y., Ö.Y. ve E.Y. isimli şahısların ev ve eklentilerinde eş zamanlı olarak yapılan arama sonucunda, (1) adet sten marka yandan şarjörlü makinalı tabanca, (1) adet bu makinalı tabancaya ait şarjör, (1.000) bin adet 7,62 mm. çapında fişek, (2) adet ruhsatsız 9 mm. çapında tabanca, (2) adet bu tabancalara ait şarjör, (32) adet 9 mm. çapında mermi ve (2) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiş olup olaya ilişkin (3) şüpheli şahıs gözaltına alınarak, adli makamlara sevk edilmiştir. 

2.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı ile her türlü kaçakçılık faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Suruç'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 501'ye ulaştı
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 501'ye ulaştı
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor