Viranşehir'de Sosyal Belediyecilik Örneği

Viranşehir Belediyesi Başkan Salih Ekinci talimatlarıyla, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına sınırlama getirilen 65 yaş üstü vatandaşları unutmadı.

Bu içerik 189 kez okundu.
Viranşehir'de Sosyal Belediyecilik Örneği

Viranşehir Belediyesi Başkan  Salih Ekinci talimatlarıyla, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına sınırlama getirilen 65 yaş üstü vatandaşları unutmadı. Ekipler, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanların ihtiyaçlarını gidermek için seferber oldu. 

Çin'de ortaya çıkan ve dünyada hızla yayılıp, Türkiye'ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde alınan tedbirlere son olarak 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olanların dışarıya çıkmalarına sınırlama getirilmesiyle devam etti. İç İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile dışarı çıkmalarına sınırlama getirilen yaşlılar için Viranşehir Belediyesi de seferber oldu. Ilçe genelinde hijyen, temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini toplayan Viranşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilik örneği göstererek, dışarıya çıkamayacak olan kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlılar ve vatandaşlar için, yardım elini uzattı. Viranşehir Belediye Başkanı Salih  Ekinci sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla vatandaşların numaralı 0552 106 63 63 telefon aracılığıyla, dışarıya çıkmalarına sınırlama getirilen ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci yaptığı açıklamada şunları söyledi;" Değerli büyüklerimiz, Viranşehir Belediyesi emrinizde❗️

İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız, tüm sağlık ve temel ihtiyaçları için 0552 106 63 63 numaralı Viranşehir Belediyesi Beyaz Masa iletişim hattımızdan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Siz isteyin biz ihtiyaçlarınızı ayağınıza getiririz.
Siz yeter ki evinizde kaldın biz size hizmet Edeceğiz Dedi

Viranşehir'de Sosyal Belediyecilik Örneği
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor
Silvan’da sağanak yağmur hayatı felç etti
Silvan’da sağanak yağmur hayatı felç etti