Şanlıurfalı çiftçinin mazot ve gübre desteklemesi ne zaman ödenecek?

Bakan Pekdemirli, mazot ve gübre desteği ödemelerinin 20 Mart itibarıyla ödeneceğini açıklamasına rağmen Şanlıurfalı çiftçilerin halen desteklemeleri ödenmedi.

Bu içerik 161 kez okundu.
Şanlıurfalı çiftçinin mazot ve gübre desteklemesi ne zaman ödenecek?

Çiftçilere ödenen gübre ve mazot destekleme ödemelerine başlandı. 60 ildeki çiftçilerin ödemeleri yapılsa da içinde Şanlıurfa’nın da olduğu 20 ile henüz ödeme yapılmadı. Şanlıurfa çiftçiler ise destekleme ödemelerinin bir an önce yapılmasını istiyor.

2020 TARIM DESTEKLERİ ÖDENDİ Mİ?

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: “19 ilde, 84 bin 420 üreticiye, 234 milyon lira yem bitkileri desteği, 81 ilde 51 bin 64 üreticiye 97 milyon lira arıcılık desteği ve 11 ilde 125 üreticiye 637 bin lira biyolojik ve biyoteknik mücadele desteği olmak üzere toplam 331 milyon 637 bin lira tutarındaki tarımsal desteklerimizi, bugün saat 18.00 itibariyle, üreticilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız.”

TARIM DESTEKLERİ 2020 NE KADAR?

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek sağlanacak.

“BİZ ŞANLIURFALI ÇİFTÇİLER ÜVEY EVLAT MIYIZ?”

Şanlıurfa çiftçi Eyüp Kaya, çiftçilerin zor durumda olduğuna dikkat çekerek, “Biz Şanlıurfalı çiftçiler üvey evlat mıyız? 60 ilin mazot desteklemesi verildi. Malesef Şanlıurfa bu desteklemeden mahrum kaldı. Devlet yetkililerden vekillerimizden, il başkanımızdan ve sayın valimizden bu konu hakkında desteklerini bekliyoruz. Çiftçiler zor durumda bir an önce mazot desteklemelerimiz çiftçilerimizin hesabına yatırılması gerekiyor” dedi.

RHA

Şanlıurfalı çiftçinin mazot ve gübre desteklemesi ne zaman ödenecek?
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor
Irak Reuters'ı ülkeden atıyor
Silvan’da sağanak yağmur hayatı felç etti
Silvan’da sağanak yağmur hayatı felç etti