Bakanlık Urfa’ya 595 Sağlık Personeli Alacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’ta çeşitli alan ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere 595 personela alacak.

Bu içerik 268 kez okundu.
Bakanlık Urfa’ya 595 Sağlık Personeli Alacak!

Ülkemizde yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle büyük çaplı tedbirler alınmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni bir tedbirin eklenmesi vatandaşları bir nebze rahatlatıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan tedbirler arasında 32 bin sağlıkçının alınacağı bildirilmişti. Sağlık çalışanları ise o günden bu güne kadar her detayı araştırmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 32 bin personel alımına yönelik tüm detayları anlattı. Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 başvurusunun nasıl yapılacağını, başvuru şartlarının neler olduğunu ve hangi pozisyonlarda alımın gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 32 bin personel alımının detayları belli oldu. Bakanlık, sürekli işçi kadrosu için 14 bin, sözleşmeli personel olarak da 18 bin işçi istihdam edecek. Bu kapsamda Bakanlık, Şanlıurfa için çeşitli pozisyonlarda görevlendirilecek 595 personel alacağını duyurdu.

Şanlıurfa’da 1 biyalog, 80 ebe, 123 hemşire, 2 sağlık teknikeri (anestezi), 2 sağlık teknikeri (çevre sağlığı), 2 sağlık teknikeri (diş protez), 5 sağlık teknikeri (laboratuvar), 5 sağlık teknikeri (röntgen), 4 sağlık teknikeri (tıbbi sekreter), 24 sağlık teknisyeni (ilk ve acil yardım) ve 2 sosyal çalışmacı olmak üzere 250 personel sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Yine Şanlıurfa’da sürekli işçi kadrosunda 345 personel istihdam edilecek. 78 güvenlik görevlisi (silahsız), 18 klinik destek elemanı ve 249 temizlik görevlisi istihdam edilecek.

Sağlık Bakanlığı başvuru işlemler, bugün alınmaya başlayacak ve 1 Nisan'a kadar bu süreç devam edecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2020 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı'na başvuru işlemleri hem ÖSYM üzerinden hem de İŞKUR üzerinden başvurular alınacak.

 

RHA

Bakanlık Urfa’ya 595 Sağlık Personeli Alacak!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 812’ye ulaştı
Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 812’ye ulaştı
İşten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanıyor
İşten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanıyor