Atilla: Bir ülkenin gençliği, o ülkenin geleceğidir

Ceylanpınar Belediye Eski Başkanı Menderes Atilla, “Bir ülkenin gençliği, o ülkenin geleceğidir. Güçlü ve büyük Türkiye idealini geleceğe taşıyacak olan umudumuz olan gençlerimizdir” dedi.

1205 kez okundu.
Atilla: Bir ülkenin gençliği, o ülkenin geleceğidir

Ceylanpınar Belediye Eski Başkanı Menderes Atilla, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ceylanpınar Belediye Eski Başkanı Menderes Atilla, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, 101 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının, Samsun'a çıkarak Millî Mücadele'nin kutlu meşalesiyle yola koyulduğunu bildirdi.

Menderes Atilla, o meşalenin Samsun'dan Ankara'ya kadar uzanan bir yolculuğun ardından, dalga dalga tüm vatan sathına yayıldığını ve 'ya istiklal, ya ölüm' kararlılığına dönüştüğünü belirtti.

Atilla, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a çıkışı, milletimizin tarihini değiştiren ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için geleceğe doğru atılan ilk emin adım olmuştur. Bir ülkenin gençliği, o ülkenin geleceğidir. Güçlü ve büyük Türkiye idealini geleceğe taşıyacak olan umudumuz olan gençlerimizdir. Bugün Türkiye; yarınlarına güvenle bakan ve geleceği aydınlık bir ülkedir. Biliyoruz ki gençlerimiz ülkemizin geleceği ve teminatımızdır. Üzerinde bulunduğumuz toprakları vatan kılan ecdadımızın mirasına sahip çıkacağınıza, gerektiğinde, ecdadımızın üstlendikleri tarihi rolü üstleneceğinize inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve kıymetli hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

Atilla: Bir ülkenin gençliği o ülkenin geleceğidir
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih'te yabancı uyruklu kadın merdivenlerde ölü bulundu
Fatih'te yabancı uyruklu kadın merdivenlerde ölü bulundu
Ders Ücretlerine İlişkin Bakanlık Yazısı Yargıya Taşındı
Ders Ücretlerine İlişkin Bakanlık Yazısı Yargıya Taşındı