Vekil Özcan: Dünyadaki mazlum ve mağdur milletlere de örnek olmuştur

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Halil Özcan, “Bu yürüyüş, milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle yurdun dört bir yanında kenetlenmeye vesile olmuş, tüm olumsuzluk ve imkânsızlıklara rağmen tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanı yazılarak dünyadaki mazlum ve mağdur milletlere de örnek olmuştur” dedi.

778 kez okundu.
Vekil Özcan: Dünyadaki mazlum ve mağdur milletlere de örnek olmuştur

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Halil Özcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesaj yayımlayan Milletvekili Halil Özcan, Kurtuluş Savaşı'nın büyük dersler barındıran, tarihin eşsiz sayfalarından birisi olduğunu belirterek, en zor günlerde milletin azim ve kararlılığı sayesinde Türkiye'nin işgalden kurtarıldığını vurguladı.

Özcan, mesajında şunları kaydetti:

"19 Mayıs, aziz milletimizin mazisinde tüm yokluk ve ümidin tükendiği bir dönemde istiklal meşalesinin yakıldığı ve cumhuriyetin ilanıyla taçlanan kutlu bir yürüyüştür.

Bu yürüyüş, milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle yurdun dört bir yanında kenetlenmeye vesile olmuş, tüm olumsuzluk ve imkânsızlıklara rağmen tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanı yazılarak dünyadaki mazlum ve mağdur milletlere de örnek olmuştur.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve taşıdıkları sorumluluğun da göstergesidir.

Sevgili gençler;

Ecdadımızın fedakârlıklarıyla kurulan cumhuriyet, sizlere emanettir. Emaneti koruyarak gelecek nesillere ulaştırmak için çok çalışmalı, ülkemizi yarınlara taşımaya azimli ve kararlı olmalısınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

Bu sebeple AK Parti olarak önceliğimiz, geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlamak, onlara yaşanabilir ve müreffeh bir ülke bırakmaktır.

Bu yönde ki çabamız milletimizin de güçlü desteği ile devam etmektedir.

Bu vesile ile, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyor, bizlere bu cennet vatanı kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

 

Ayrıca geleceğimizin güçlü yarınlarını inşa edecek olan kıymetli genç kardeşlerimizin de Gençlik Bayramını tebrik ediyor; her birini sevgi ve muhabbetle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum"

Vekil Özcan: Dünyadaki mazlum ve mağdur milletlere de örnek olmuştur
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de 11 bin 655 askıda fatura ödendi
İzmir’de 11 bin 655 askıda fatura ödendi
Washington’da 2 günlük sokağa çıkma yasağı
Washington’da 2 günlük sokağa çıkma yasağı