Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü o haberi yalanladı!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, ekipman eksikliği olduğu yönünde yapılan haberi yaptığı yazılı basın açıklaması ile yalanladı.

276 kez okundu.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü o haberi yalanladı!

İl Sağlık Müdürlüğü, Şanlıurfa’da bugün bir medya organında özel haber başlığıyla servis edilen ve ekipman eksikliği olduğu yönündeki haberi yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı.

İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, haberin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

“ Koronavirüs ile mücadelede en ön safta yer alan fedakâr sağlık çalışanlarımız, hastalığın bulaşmasına neden olan viral yüke en yüksek düzeyde maruz kalan personelimize görev yerlerine uygun riskler göz önünde bulundurularak, kişisel koruyucu ekipmanları kısıtlanmadan verilmektedir.

Tüm koruyucu ekipmanların düzenli olarak kullanmalarına karşın COVİD-19 hastaları ile uzun süreli temas altında olmaları nedeniyle diğer illerde olduğu gibi ilimizde de bu virüse karşı alınan tüm önlemlere rağmen hastalığa yakalanmış olan Sağlık çalışanlarımız bulunmaktadır. Şu ana kadar ilimizde vefat eden hiç bir sağlık çalışanımız bulunmamaktadır.

Bazı yerel basın organlarında koruyucu ekipman yetersizliği başlıklı haberler yer almaktadır. Hastanelerimizde pandemi süresince kişisel koruyucu ekipman sıkıntısı yaşanmamış olup il genelinde ki sağlık çalışanlarımıza 11 milyon kişisel koruyucu ekipman dağıtımı gerçekleştirilmiş olup kurduğumuz sistem ile günlük tüketim ve ihtiyaçlar takip edilerek eksiklik olabilecek malzemeler tespit edilip temin edilmektedir. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüzce gerekli tedbir ve önlemleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Basında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

 

RHA

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü o haberi yalanladı!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Malazgirt’te sele kapılan 50 hayvan öldü
Malazgirt’te sele kapılan 50 hayvan öldü
DEDAŞ’ın plansız kesintileri Urfalı vatandaşları canından bezdirdi
DEDAŞ’ın plansız kesintileri Urfalı vatandaşları canından bezdirdi