Normalleşme sürecinde bariyerlerde kalkacak mı?

Normalleşme sürecinde Haşimiye Meydanı’nda bulunan demir bariyerlerin kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu.

308 kez okundu.
Normalleşme sürecinde bariyerlerde kalkacak mı?

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ülkemizde de 4 bin 540 kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs salgını sebebiyle Şanlıurfa'da da yaklaşık 3 aydır süren kısıtlamalar, bugün itibarıyla esnetildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle yaklaşık 3 aydır devam eden sınırlandırmalar ve yasaklar bugün normalleşme süreci kapsamında esnetildi. Lokanta ve restoranlar da yeniden faaliyete geçti.

Normalleşme kapsamında Şanlıurfalıların ilk gün soluğu sokak ce caddelerde aldı. Ancak daha önceden koronavirüs tedbirleri kapsamında Haşimiye Meydanı’na kurulan demir bariyerlerin kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu.

Vatandaşlar ve çevrede bulunan esnaflar ise normalleşme adımlarının atıldığı Şanlıurfa’da demir bariyerlerinde de kaldırılmasını istiyor.

“KORONAVİRÜS SALGINI DEVLETİMİZİN VERDİĞİ MÜCADELE SONUCUNDA KONTROL ALTINA ALINDI”

Haşimiye Meydanı’nda bulunan isotçu pazarı esnaflarından Müslüm Çiftçi, yetkililerden normalleşme adımlarının atıldığı Şanlıurfa’da demir bariyerlerinde de kaldırılmasını istedi. Çiftçi, “Ülkemizi ve şehrimizi tehdit eden koronavirüs salgını devletimizin verdiği mücadele sonucunda kontrol altına alındı. İnşallah yakın zamanda başta ülkemiz ve şehrimiz bu salgından kurtulur. Şehrimizde normalleşmenin adımları da bugün atıldı. Yetkililerden ricamız normalleşme adımlarının atıldığı Şanlıurfa’da daha önce önlem ve tedbir için kurulan bu demir bariyerlerin kaldırılmasıdır” dedi.

 

 

(RHA)

Normalleşme sürecinde bariyerlerde kalkacak mı?
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs dünya genelinde 534 bin can aldı
Koronavirüs dünya genelinde 534 bin can aldı
Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi
Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi