Şanlıurfa Valiliği'nden flaş koronavirüs kararı! Sinema ve tiyatrolar...

Şanlıurfa Valiliği'nden tiyatro, sinema, konser salonu ve gösteri merkezleri kararı!

181 kez okundu.
Şanlıurfa Valiliği'nden flaş koronavirüs kararı! Sinema ve tiyatrolar...

Şanlıurfa Valiliği tiyatro, sinema, konser salonu ve gösteri merkezleri ile ilgili kararını açıkladı.

Türkiye’de 1 Haziran’da başlayan koronavirüs normalleşme adımları, 1 Temmuz itibariyle yeni bir döneme girecek. Uzun süredir kapalı olan birçok işletme, 1 Temmuz itibariyle yeniden kapılarını açacak.

İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından sinema, konser salonları ve gösteri merkezlerinin 1 Temmuz itibari ile faaliyetlerine başlamalarına karar verildiği açıklandı.

İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından sinema, konser salonları ve gösteri merkezlerinin açılışına yönelik olarak  alınan karar şu şekilde duyuruldu:

"A.  Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nin “Covid-19 Kapsamında Sinema, Tiyatro ve Diğer Kültürel Etkinliklerle İlgili Alınması Gereken Önlemler” başlığında belirlenen tedbirler ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 23.06.2020 tarih ve 432597 sayılı Genelgesinde işaret edilen önlemlere riayet edilmesi kaydı ile İçişleri Bakanlığının 16.03.2020 tarih ve 5361 sayılı Genelgeleri ile 17.03.2020 tarih ve 3 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile faaliyetleri durdurulan “Tiyatro, Sinema, Konser Salonu ve Gösteri Merkezleri”nin 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine müsaade edilmesine,  faaliyete başlayacak olan tiyatro, sinema, konser salonu ve gösteri merkezlerinin ayda en az iki kere denetlenmesinin sağlanmasına karar verilmiştir. "

Şanlıurfa Valiliği'nden flaş koronavirüs kararı Sinema ve tiyatrola
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suudi Arabistan’da koronavirüsten kurtulanların sayısı 150 bine yaklaştı
Suudi Arabistan’da koronavirüsten kurtulanların sayısı 150 bine yaklaştı
İzmir'de yangınların yüzde 42’si sigara izmariti kaynaklı
İzmir'de yangınların yüzde 42’si sigara izmariti kaynaklı