Davutoğlu’ndan Fakıbaba’ya gönderme!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Tarım İşçileri Şanlıurfa için gurur duyulacak bir durum değil” dedi.

845 kez okundu.
Davutoğlu’ndan Fakıbaba’ya gönderme!

Gelecek Partisi, parti merkezinde haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, haftalık yönetim kurulu toplantısında Konya'da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden tarım işçilerine de değindi.

Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Tarım Bakanı Ahmet Fakıbaba'ya gönderme yapan Ahmet Davutoğlu, “Bazı iktidar temsilcilerinin iddia ettiği gibi mevsimlik işçi gönderiyor olması Şanlıurfa’mız için bir gurur vesilesi değildir. Aksine tarihi anlamda bereket hilalinin merkezi olan ve geniş tarım alanlarına sahip olan Şanlıurfa’mızın yiğit insanlarının dar imkanlar içinde başka illerde rızık aramak zorunda kalması hepimizin düşünmesi gereken bir utanç vesilesi olmalıdır. ” dedi.

“MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ KÖLE DÜZENİ İLE ÇALIŞMAKTADIRLAR”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Konya’nın Yunak İlçesi'nde mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüsün, tır ile çarpışması sonucu vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dilerim. Bazı iktidar temsilcilerinin iddia ettiği gibi mevsimlik işçi gönderiyor olması Şanlıurfa’mız için bir gurur vesilesi değildir. Aksine tarihi anlamda bereket hilalinin merkezi olan ve geniş tarım alanlarına sahip olan Şanlıurfa’mızın yiğit insanlarının dar imkanlar içinde başka illerde rızık aramak zorunda kalması hepimizin düşünmesi gereken bir utanç vesilesi olmalıdır. Tarım işçileri meselesi sadece Şanlıurfa ile sınırlı değildir. Mevsimlik tarım işçilerinin sayısı 100 binleri bulmaktadır.  Türkiye’de Kuzey, Güney ve Batı Anadolu’da 48 ilde mevsimlik tarım işçileri çalışmaktadır. Ortalama 6-7 ay çalışan mevsimlik tarım işçileri ağırlıkla Karadeniz Bölgesi’nde fındık, Ege’de yaş zeytin, Çukurova’da pamuk, Orta Anadolu’da şeker pancarı, soğan, kayısı gibi ürünlerin çapa, toplama, kurutma ve serme işlemlerinde çalışmaktadırlar.”

Davutoğlu’ndan Fakıbaba’ya gönderme!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Urfa’da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Urfa’da
Ayasofya'da ilk namaz 24 Temmuz'da kılınacak
Ayasofya'da ilk namaz 24 Temmuz'da kılınacak