Vali Abdullah Erin, efsane Yazıcıoğlu'nu hatırlatıyor...

Vali Abdullah Erin, Aralık 2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 sayılı kararnamesiyle Şanlıurfa'ya atanmasıyla birlikte Şanlıurfa'da müthiş bir hareketlilik başladı. Tebrikleri kabul trafiği baş döndürücüydü. Her kesimden her fikirden vatandaş, STK üyesi, belediye başkanı ve siyasetçi Vali Erin'e hoş geldin demek için makamındaydı.

211 kez okundu.
Vali Abdullah Erin, efsane Yazıcıoğlu'nu hatırlatıyor...

Sayın Vali bu zamana kadar hiçbir valinin yapmadığını yaparak sosyal medya adreslerinden bu ziyaretleri anlık olarak verdi. Hem de dakika dakika... Sosyal medya kullanımı Sayın Vali'nin ilk olarak farklı yönünü ortaya koydu. Kişisel Twitter adresinden Şanlıurfa'nın sorunlarını ve yaptığı çalışmaları an be an paylaşarak halkın bilgilenmesini sağlayan,sosyal medya hesaplarına yapılan şikayet ve yorumlara cevap veriyordu. Ulaşılabilir olmak devlet yönetmenin en önemli unsuru. Vatandaş sesinin duyulmasını hep ister. Bazen sorunu çözülmese bile...

VALİ ERİN, EFSANE VALİ YAZICIOĞLU'NU HATIRLATIYOR

Türkiye'de vali kavramı çok uzun süre Recep Yazıcıoğlu ile farklı anlam buldu. Vatandaşın arasına karışması onlar gibi davranması, onlar gibi konuşması, yaptığı farklı hizmetler rahmetli Yazıcıoğlu'nu ülke gündemine taşımıştı. Valilik makamını halka açması o zamanlar buna ne kadar ihtiyaç olduğunu göstermişti. Sayın Erin'in çarşı-pazar,hastanelerde mesai kavramı gözetmeksizin sade bir vatandaş olarak ziyaret etmesi ve yerinde eksiklikleri tespit etmesi,sorunlara ve şikayetlere duyarlı olması,vatandaşlara iç içe olması merhum Vali Recep Yazıcığlu'nu hatırlattı.

ÜLKEMİZİN BU TÜR VALİLERE ÇOK AMA ÇOK İHTİYACI VAR

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,tebdili kıyafet ile yaptığı denetimler ile bir bakıma efsane Vali merhum Recep Yazıcıoğlu'nu gözümüzde canlandırdı.Sayın Vali'ye Şanlıurfa adına ben de teşekkür ediyorum... Şanlıurfa'ya geldiğinden bu yana güzel projelere ve güzel işlere imza atıyor. ülkemizin bu tür Valilere çok ama çok ihtiyacı var...

ŞANLIURFA'DA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATTI

Şanlıurfa'da özellikle eğitimin dibe vurduğu ve yılda 60 bin çocuğun dünyaya geldiği Şanlıurfa'da Suriyelilerle birlikte yılda 80 bin doğumun gerçekleştiği Türkiye'nin 8'inci Büyükşehrinde Vali Erin, çok önemli çalışmalar yapıyor.Özellikle, Küveytli hayırseverlerle kurduğu ilişkiler sayesinde bu şehre onlarca okul yaptı ve halen birçok yatırımın yapılmasında önemli çabalar sarfediyor.Bugüne kadar hangi siyasetçi ve hayırsever Şanlıurfa'ya bu kadar yatırım yaptırdı.Eğer bu yurtdışı hayırseverleri bu şehre okul yapıyorsa burada ilin Valisinin özel çabalarıyla yapılıyor.Kimse kendiliğinden buralara gelip okul yapmıyor.Tüm bu olumlu gelişmelerin Sayın Valimizin özel çabalarıyla olduğunu biliyoruz.

ÇARŞI PAZAR HER AN HALKIN İÇİNDE

Vali Erin,Muhtarlarla iyi bir iletişim halinde, kanaatim o ki onun kadar Şanlıurfa'nın ilçelerini, köylerini gezen, halkı yakından dinleyen başka bir vali olmamıştır.İlin turizm,tanıtım,yatırım, eğitim ve kültürel faaliyetlerde bile ilgili bilgili,uzmanlar ve şehrin ileri gelenleriyle yaptığı istişarelerle şehrin nabzını tuttuğunu, bazen genel istişareler yaparak şehrin ileri gelenlerinden fikir aldığını da duyuyor, bazen bizzat şahit oluyoruz.

KENT HALKI URFASPOR’A SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYOR

Öte yandan geldiği günden bu yana halkın gönlünde taht kuran ve 7’den 70’e herkesin takdirini toplayan Vali Abdullah Erin’den gençlerin ve taraftarlarında bir isteği ve ricası var. Kent ahalisi Vali Erin’den yarım asırlık kentin simgesi haline gelen Şanlıurfaspor’a sahip çıkılmasını istiyor ve vatandaşlar Şanlıurfaspor’un kurtuluşunda kilit rol oynayacak isminde Abdullah Erin olduğunu söylüyor. Bizde vatandaş ve siyaset arasındaki köprüyü kuran basın mensupları olarak diyoruz ki, sayın valim Şanlıurfaspor’u hep beraber kurtaralım.

 

RHA

Vali Abdullah Erin efsane Yazıcıoğlu'nu hatırlatıyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı