Rusya: Koronavirüs aşısının üçüncü aşaması 7 ila 10 gün içinde başlayabilir

Rusya’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı geliştiren Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi’nin Direktörü Alexander Gintsburg, aşının üçüncü aşamasının 7 ila 10 gün içerisinde başlayabileceğini bildirdi.

181 kez okundu.
Rusya: Koronavirüs aşısının üçüncü aşaması 7 ila 10 gün içinde başlayabilir

Rusya merkezli TASS haber ajansına göre Gintsburg, “Pazartesi günü kayıt sonrası çalışmalarla ilgili protokolün ilk versiyonunu sunacağız. Halkın ve basının bu konudaki yoğun ilgisi göz önüne alındığında, Sağlık Bakanlığı’nın süreci geciktirmeyeceğini ve protokolü bizim için bir hafta içinde onaylayacağını düşünüyorum. Bu yüzden, 7 veya maksimum 10 gün içinde her şeyin başlayacağını düşünüyorum” dedi.

Gintsburg, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen aşıyla ilgili Moskova’da yürütülecek üçüncü aşamaya on binlerce kişinin katılmasının beklendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Operasyon maliyetli olduğu için mali yönü dikkate alınacaktır. Moskova bölgesi, sadece aşılama değil, aynı zamanda izleme ve takip için de gerekli tüm altyapıya sahip.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz hafta dünyada koronavirüse karşı ilk aşının Rusya’da tescil edildiğini duyurmuştu.

 

Moskova/Şarku’l Avsat

Rusya Koronavirüs aşısının üçüncü aşaması 7 ila 10 gün içinde başlayabilir
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni Motosikletli Polis Timleri Göreve Başladı-(VİDEO)
Yeni Motosikletli Polis Timleri Göreve Başladı-(VİDEO)
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Marmara Denizi’nde bir deprem daha