Valilik'ten kır düğünleri ile ilgili açıklama!

Şanlıurfa Valiliği kır düğünleri ile açıklama yaptı.

209 kez okundu.
Valilik'ten kır düğünleri ile ilgili açıklama!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve   tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı  Şanlıurfa’da tedbirler üst safhaya çıkarıldı.

Şanlıurfa Valiliği kır düğünleri ile açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kır düğünlerinde uygulanacak kurallar açıklandı.

Konuyla ilgili İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek uygulanmaktadır. 
Bu kapsamda; 16.08.2020 tarihinde olağanüstü toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu; ilimizde düğün, nişan, nikah, sünnet, mevlit ve gibi etkinliklerde uyulacak kurallar ile ilgili olarak aşağıdaki kararı almıştır. 
 
Daha önce alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile ilimizde yapılan düğün, nişan, nikah, sünnet, mevlit vb. etkinliklerde uyulacak tüm kuralların (Yemek ikramlarının yapılmaması, 3 saat ile sınırlandırılması, Saat 23:00 da sonlandırılması, Gelin ve damadın birinci derece yakınları hariç 65 yaş üstü kişilerin katılmaması, HES kodu sorgulamasının yapılması vb.) sosyal tesisler, çay bahçeleri vb. açık alanlarda yapılan kır düğünlerinde de uygulanmasına, 

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. "

Valilik'ten kır düğünleri ile ilgili açıklama!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı