Bakan Fahretttin Koca’dan Şanlıurfa açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sivas ve Urfa'da kısa bir süre yaşanan hasta yoğunluğu dışında başka bir sorun yaşanmamıştır” dedi.

799 kez okundu.
Bakan Fahretttin Koca’dan Şanlıurfa açıklaması!

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplandı. Bilim Kurulu üyeleriyle beraber gerçekleşen toplantıda vaka sayısı ve salgına yönelik tedbirler değerlendirdi.

Bugün saat 17.00'de başlayan Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameraların karşısına geçerek son dakika açıklamalarda bulundu.

“SİVAS VE URFA'DA KISA BİR SÜRE YAŞANAN HASTA YOĞUNLUĞU DIŞINDA BAŞKA BİR SORUN YAŞANMAMIŞTIR”

Bakan Fahrettin Koca, açıklamasında Şanlıurfa’ya da değindi.

Açıklamasında Şanlıurfa’daki hasta yoğunluğuna da değinen Bakan Koca, şu ifadelere yer verdi:

“Salgının sonuçları açısından en önemli gösterge ağır hasta sayımızdır. Bu gruptaki hastalarımız kronik rahatsızlığı olan ve bütüklerimizden oluşmaktadır. Tedavileri gerçekten büyük zorluklarla gerçekleşiyor. Vaka tablosunda hergün karşımıza çıkan vefat sayılarının arkasında sağlıklı bir insanın asla bilemeyeceği çırpınışlar var. Türkiye salgınla mücadelede filyasyon çalışmasının büyük etkisini gördü. Filyasyon çalışmamız dünya basınında gündem oldu. Her filyasyon ekimizde 1 hekimi görevlendirdik. Sivas ve Urfa'da kısa bir süre yaşanan hasta yoğunluğu dışında başka bir sorun yaşanmamıştır. Kovid-19 ve diğer hastalıklar dahil olmak üzerine servis yatağı doluluk oranı %53.3'tür. Sağlık çalışanlarımız sağlık hizmetimiz ihtiyaca cevap verecek güçtedir.”

 

RHA

 

 

Bakan Fahretttin Koca’dan Şanlıurfa açıklaması
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar rekora doymuyor
Dolar rekora doymuyor
Erdoğan: İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlara sınırlama yapılabilir
Erdoğan: İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlara sınırlama yapılabilir