Hilvan Kaymakamlığı'ndan 600 aileye maske yardımı(VİDEO)

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi 600 aileye maske ve 1 litre dezenfektan dağıttı.

439 kez okundu.
Hilvan Kaymakamlığı'ndan 600 aileye maske yardımı(VİDEO)

Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan 30 bin adet maske, 1 litrelik dezenfektanla birlikte 100 kişiden oluşan 10 ekiple ihtiyaç sahibi 600 aileye verildi. Maskelerin dağıtım organizasyonuna Kaymakam Coşkun Doğan, Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, SYDV Müdürü Seval Özkan ve diğer kamu çalışanları katıldı. Dağıtımda maddi durumu elverişli olmayan ailelere öncelik tanındığını belirten Kaymakam Coşkun Doğan, salgının önüne geçmek amacıyla alınan tedbirlerle ilgili kararları da açıkladı.

Doğan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

'Toplum olarak korona virüs ile mücadelemiz her alanda devam etmektedir. Bu mücadele kapsamında almış olduğumuz bir takım kararlar var. Kamu sağlığını korumak amacıyla almış olduğumuz kararlar kapsamında, kurduğumuz düğün takip sistemi ile daha önce 3 saat olan düğün saatlerini 2 saate indirdik. İlçemiz sınırlarında yapılacak bütün düğünler, kolluk ve zabıtalar ile diğer kamu kurumlarından oluşturulan ekipler tarafından düğün başlangıcından bitişine kadar kontrol altında tutulacak. Bununla beraber kurulan cenaze takip sisteminde de bir vatandaşın vefatı durumunda kolluk kuvvetleri, mahalle muhtarı ve cami imamı ile kamu kuruluşlarından oluşan ekipler nezaretinde taziyelerin yapılmaması konusunda gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşlar için de bazı kısıtlamalara gidildi. Bu vatandaşlarımız, cenaze, nişan, nikah ve düğün ile pazar yerlerine girmeleri kısıtlandı. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız sadece birinci derece de yakını oldukları oğlu, kızı veya torunlarının düğünlerine katılabileceklerdir. Hayati derecedeki gıda ihtiyaçları daha önce olduğu gibi Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanacaktır. Bugün 600 aileye verdiğimiz maskelerin üretiminde ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi.

30 bin maske ve 1 litre dezenfektanın dağıtım organizasyonuna katılan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık 'İlçemizin sağlığı için bütün kurumlarımız büyük bir işbirliği içinde çalışmaktadır. Korona virüse karşı alınabilecek en büyük önlem sosyal mesafe, maske kullanımı ve kişisel hijyendir. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için bu üç temel kurala uymaları konusunda gerekli denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürmekteyiz. Özellikle bugün gerçekleştirilen ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan maske ve dezenfektanın sağlanmasında öncülük eden İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun Doğan'a ve bu konuda seferber olan tüm çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Hilvan Kaymakamlığı'ndan 600 aileye maske yardımıHilvan Kaymakamlığı'ndan 600 aileye maske yardımı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Binali Yıldırım Şanlıurfa’ya Geliyor…İşte Programı
Binali Yıldırım Şanlıurfa’ya Geliyor…İşte Programı