Karadeniz’de sağanak yağış sele dönüştü

GİRESUN – Doğu ve Batı Karadeniz’de etkili olan sağanak yağış Giresun, Ordu ve Samsun’da sel ve heyelanlara neden oldu.

270 kez okundu.
Karadeniz’de sağanak yağış sele dönüştü

Doğu ve Orta Karadeniz’de sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sel ve heyelanlara neden oldu. Yağışın etkisini gösterdiği Giresun, Ordu ve Samsun’un birçok bölgesinde ev ve yollarda büyük hasarlar meydana geldi. 
 
SAMSUN’DA 4 MAHALLEYE ULAŞILMIYOR 

img
 
Samsun’da etkili olan sağanak yağış Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sele neden oldu. Çarşamba ilçe merkezi ve Sanayi Sitesi'nde pek çok iş yeri ve ev su altında kaldı. Vatandaşlar iş yerlerine ve evlerine dolan suyu tahliye etmeye çalışıyor. Bölgede, hasat sonrası kurumaya bırakılan fındıklar da su altında kaldı. Salıpazarı ilçesinde de ev ve iş yerlerine dolan su tahliye edilmeye çalışılıyor. İlçede 4 mahalle toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapandı. 
 img
Terme ilçesinde de sağanak sonrası akarsuların debisi yükseldi. İlçe merkezinden geçen Terme Çayı'nın taşma ihtimaline karşı Terme Belediyesi tarafından önlemler alınarak yurttaşlar uyarıldı. İlçeye bağlı Akçay Karacalı Mahallesi'nde bölgeye fındık toplamak için gelen ve dere kenarında çadır kuran mevsimlik tarım işçileri, mahsur kaldıkları bölgeden iş makinesi yardımıyla kurtarıldı.
 
ORDU’DA HORTUM OLUŞTU
 img
Sabah saatlerinde etkili olan yağış sonucu Ünye’nin batısında bulunan Cüri ve Akçay Dereleri taştı, İkizce’de pek çok grup yolunun uçmasına sebep olurken Çaybaşı ilçesinde de grup yolları zarar gördü.

img

Fatsa ilçesine sel suları bölge illerinden gelen mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadırları bastı. Ayrıca sağanak sırasında Altınordu ilçesinin Karadeniz açıklarında hortum oluştu.
 
GİRESUN’DA EVİN DUVARI ÇÖKTÜ
 img
Giresun'da da yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu Giresun şehir içi geçişinde büyük su birikintilerine neden olurken, Gemiler Çekeği mahallesi Afacan sokak mevkiinde bir binanın istinat duvarı sağanak yağış sonrası çöktü. Çökme sonrası bir otomobil toprak altında kaldı. 

img

(MA)

Karadeniz’de sağanak yağış sele dönüştü
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullar için hazırlık yaptı mı?
İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullar için hazırlık yaptı mı?
Bodrum açıklarında mülteci teknesi battı: 2 ölü
Bodrum açıklarında mülteci teknesi battı: 2 ölü