"Gün Şanlıurfaspor'a sahip çıkma günüdür"

51 yıllık mazisiyle başarılarla dolu olan Şanlıurfaspor, maalesef gerekli desteği bulamayarak adım adım kapanmaya doğrumu gidiyor?

190 kez okundu.

Bu şehirde konu Şanlıurfa'nın en büyük markası ise gerisi teferruattır. Konu Şehrin en büyük değeri olan tanıtım markası ise haydi Şanlıurfaspor'a bir el atın. Omuz verin, destek verin. Şanlıurfaspor’a destek vermeyenlere sesleniyorum. Bu şehrin, Şanlıurfaspor kulübü için bir şeyler yapmanın zamanı geldi de geçiyor. Bugün bu desteği esirgerseniz ne olur biliyor musunuz? Sahipsiz kalan bu kulüp bir gün gelir kapanır gider. Bunu unutmayın. Fazla söze gerek yok. Bu kulübü unutmayın. Onları unutmayın ki, onlar da sizi unutmasın. Meşhur bir türkünün sözleri var hatırlatayım. “Unutulanlar, unutanları asla unutmazlar” hatırlatayım dedim sizlere...

Bütün bunları hatırlattıktan sonra sorumlu bir gazeteci olarak gelelim “meselenin iç yüzüne” Diyelim, diyelim bu takıma sahip çıkmadınız, takım kapandı gitti. Bu takımın ambleminde ne yazıyor. “ŞANLIURFA” yazıyor. Kulübün adı Şanlıurfaspor. Peki, sormazlar mı? Bu kulüp batarken yani kapanırken neredeydi bu şehrin ileri gelenleri. Nerede Şanlıurfa'yı sevenler Şanlıurfaspor kaşkolunu takan şehrin büyükleri...Nerede işadamları, nerede sanayiciler, nerede esnaflar, nerede tüccarlar; nerede siyasiler. Nerede belediye başkanları, nerede Şanlıurfa. Söyleyin nerede?

ARTIK KAFALARI KUMDAN ÇIKARMA MASKELERİ ATMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Bu şehrin en önemli markası batmaya doğru giderken bu şehrin markası olan Şanlıurfaspor adım adım kapanmaya giderken kafalarını kuma sokmak yerine yüzlerine maske takmayı tercih eden işadamları nerede, nerede sanayiciler, nerede esnaflar, nerede tüccarlar; nerede siyasiler. Nerede belediye başkanları, nerede Şanlıurfa... Söyleyin nerede?. Bu öyle yaygın bir hal aldı ki, her maskeli insan sadece kendisinin maskeli olduğunu sanıp, karşısındakilerden gerçek yüzünü sakladığını düşünmekte. Bir şeyin tersinin tersi yine kendisidir kuralıyla olaya baktığımızda, iki maskeli sahte insanın birbirleriyle ilişkilerinde aptallık, sahtekârlık ve riyakarlık kendiliğinden çıkıvermekte. Daha net bir ifadeyle, karşısındakini kandırdığını düşünürken, o an kandırıldığının farkında bile değildir. Çünkü karşısındaki de maskelidir. Yani bu tip insanlar rol yaptıklarını sanmalarına rağmen gerçek kendilerini oynadıklarını hiç akıl edemezler.

Ne hikmetse şehrin ileri gelenleri Şehrin tek sosyal aktivitesi olan 51 yıllık mazisi olan Şanlıurfaspor'a sahip çıkmıyor, destek olmuyor. Şanlıurfaspor'un desteklenmesi,Şanlıurfaspor'un ayakları üstünde durması için bir kere de olsa herkesin elini taşın altına koyması ve geleceğimiz olan çocuklarımız için, şehrimizin tanıtımı için, şehrin en önemli ve tek markası olan Şanlıurfaspor'a Şanlıurfalı sahip çıkmaz ise kim sahip çıkacak ? Gelin hep birlikte hep beraber bu takıma bir kerede olsa sahip çıkalım. Liglerin başlamasına 25 gün gibi kısa bir süre kaldı hala transfer tahtası açılmadı. Hala iç ve dış transfer planlaması yapılmadı. Hala bu kulübün genç futbolcuları antrenmanlara çağrılmadı, hala kamp programı yapılmadı ,hala bu kulübün hesapları haciz altında, temlikler var bu kulübün hesaplarında...Tesislerde antrenman yapılacak sahalar ve kulübün binası içler acısı durumda. Gün Şanlıurfaspor'a sahip çıkma günüdür, artık çıkın ortaya, bir el atın bu kulübe…7'den 70'e herkesin tek markası olan bu kulübe sahip çıkmaya davet ediyorum. Artık kafaları kumdan çıkarma zamanı ve maskeleri indirme zamanının gelip gittiğini hatırlatıyorum siz değerli şehrin ileri gelenlerine.

Ya bu şehrin sembolü Şanlıurfaspor’a sahip çıkın ya da sahip çıkmak isteyenlere verin.

 

 

Gün Şanlıurfaspor'a sahip çıkma günüdür
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Binali Yıldırım Şanlıurfa’ya Geliyor…İşte Programı
Binali Yıldırım Şanlıurfa’ya Geliyor…İşte Programı