Hilvan'da Yapılan Genel Denetimlerde Ceza Yağdı

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye istinaden Hilvan'da genel denetimler gerçekleştirildi. Yapılan genel denetimlerde tedbir kurallarına uymayan birçok esnaf ve vatandaşa ceza kesildi.

139 kez okundu.
Hilvan'da Yapılan Genel Denetimlerde Ceza Yağdı

Son zamanlarda Hilvan İlçesi'nde artan korona virüs vakalarının önüne geçmek ve hayatı normalleştirmek amacıyla yayınlanan genelge gereği genel denetimlere bizzat katılan Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, daha önce yapılan uyarıları dikkate almayan esnaf ve vatandaşlara para cezası uygulanmasını istedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kolluk kuvvetlerinin de katıldığı genel denetimlerde ziyaret ettiği esnaflarda denetlemede bulunan Kaymakam Doğan, işyerlerinde maske takmayan ve dezenfektan bulundurmayan esnaflara verilen süre içerisinde gerekli malzemeleri temin etmeyenlere para cezası kesilmesi yönüne talimat verdi. Denetimler esnasında maskesiz bir şekilde toplum içinde dolaşarak risk yaratan vatandaşlara da 900 tl para cezası kesildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü polis uygulama noktasına giden Kaymakam Coşkun Doğan ve beraberindekiler, durdurulan yolcu otobüsü ve diğer araçlarda da denetimlerini sürdürdü. Yapılan genel denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Doğan, denetimlerin sıkı bir şekilde sürdürüleceğini belirterek 'Hiçbir esnafımıza ve vatandaşımıza ceza kesmek gibi bir amacımız yoktur. Tek bir amacımız var, o da toplu artan vakaların önüne geçerek toplum sağlığını korumaktır' dedi.

Hilvan'da Yapılan Genel Denetimlerde Ceza Yağdı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı
Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı