Akçakale'ye Tarihinde İlk Kez Çevreyolu Yapılıyor

Akçakale'yi Suruç'a bağlayan çevreyolu çalışmalarını yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “İlk olarak Akçakale bir çevreyolu inşaatı ile karşı karşıya. Bu da Akçakale'nin geleceğinde bir dönüm noktası olacak” dedi.

124 kez okundu.
Akçakale'ye Tarihinde İlk Kez Çevreyolu Yapılıyor

Akçakale Belediyesi kırsal ve merkez ayırt etmeksizin başlatılan üst yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

Akçakale'de bugüne kadar yapılmayan çevreyolu, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yaçınkaya'nın girişimleri sonucu hayat geçirildi. Yeni mezarlık çevresinden Suruç'a bağlanan çevreyolunda çalışmalar sürerken Belediye Başkanı Yalçınkaya bölgeye giderek alanda incelemeler bulundu. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Yalçınkaya yetkililere çalışmalarla ilgili gerekli talimatları da verdi.

BAŞKAN YALÇINKAYA: MÜKEMMEL BİR YOL YAPILIYOR

Burada yaptığı açıklamada çevreyolunun önemine ilçe tarihinde bir ilk olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçınkaya şöyle konuştu: 

“Akçakale 15 ayın sonunda şantiyeye çevrilmiş durumda… Bir taraftan TOKİ inşaat çalışmalarına başladı bir ilk olarak. Gelecek yüzyılın Akçakale'si, Suruç-Urfa çevre yolunu yapıyoruz. Alandayız, burada mükemmel bir yol yapılıyor. Büyükşehir ve modern şehirlerde çevreyolu çok önemli. Çevreyolu; şehri boğmadan, şehrin trafiğini aksatmadan büyükşehre ve ana antenlere bağlamak… Bunun ilk çalışmasını Suruç-Urfa yolu olarak inşaatına başladı. Arkadaşlarımız çalışıyor. Akçakale'ye layık bir şekilde çok mükemmel bir çevreyolu olacak. İlk olarak Akçakale bir çevreyolu inşaatı ile karşı karşıya. Bu da Akçakale'nin geleceğinde bir dönüm noktası olacak. Yüzyıldır, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana çevre yolumuz yok. İlk çevreyolumuz, ilk TOKİ'miz başladı. Akçakale için çok önemli, hem mahallenin geleceği açısından hem diğer ilçenin hem Urfa'nın bağlantısında bu yol çok büyük hizmetler verecek. Buranın hayatını geleceğini kolaylaştıracak.”

Başkan Yalçınkaya çevreyolunun  hem Akçakale'ye hem bölgeye hem Suruç'a hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Akçakale'ye Tarihinde İlk Kez Çevreyolu Yapılıyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Gaziantep’te Suriyeli 2 çocuk 11 gündür kayıp
Binali Yıldırım Şanlıurfa’ya Geliyor…İşte Programı
Binali Yıldırım Şanlıurfa’ya Geliyor…İşte Programı