Halfeti’deki yolsuzluk iddiaları meclis gündemine taşındı!

Halfeti’deki yolsuzluk iddiaları meclis gündemine taşındı.

247 kez okundu.
Halfeti’deki yolsuzluk iddiaları meclis gündemine taşındı!

Halfeti Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddiaları meclis gündemine taşındı.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Halfeti Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarını meclis gündemine taşıyarak soru önergesi verdi.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi verdi.

İşte o soru önergesi:

"Öncelikle 23 Aralık 2016’da kayyum atayarak sonrasında ise 31 Mart 2018’de Halfeti'ye kolluk kuvveti ve seçmen taşıyarak, Halfeti halkının iradesini gasp ve seçimleri kazandığı iddiasında bulunarak meşruiyetten söz etmek demokratik teamüllere, hukuk ilkelerine ve Halfeti halkını hiçe saymaktan başka bir şey değildir.

Halfeti Belediyesi ile ilgili kamuoyuna son günlerde yansıyan aşırı borçlanma ve yolsuzluk iddiaları söz konusudur.  İddialara göre Halfeti Belediyesinin, halkın özellikle fotoğraf çekmek ve manzarayı izlemek için kullandığı, Seyir Tepesi olarak bilinen alanı usulsüz bir şekilde ve rant sağlamak amacıyla birçok defa el değiştirmek suretiyle sattığı ve aynı şekilde Yukarı Göklü’deki araç garajının da usulsüz bir şekilde satıldığı ifade edilmektedir.

Bu bağlamda;

1-      Halfeti Belediyesince Seyir Tepesi olarak bilinen alan usulsüz bir şekilde rant amacıyla birçok defa el değiştirilmek suretiyle satıldığı iddiası doğru mudur? Doğru ise kime ne kadar bedel ile satılmıştır?

2-      Aynı şekilde Yukarı Göklü’deki araç garajının 650 bin TL bedel ile usulsüz bir şekilde satıldığı doğru mudur?

3-      3 Aralık 2016’da kayyum atandığında Halfeti Belediyesi’nin kasasında ne kadar nakit bulunuyordu? Halfeti Belediyesi’nin ne kadar borcu vardı?

4-      Ağustos 2020 itibariyle Halfeti Belediye’nin toplam ne kadar borcu bulunmaktadır?"

ÖMER ÖCALAN HALFETİ BELEDİYESİ İLE İLGİLİ YOLSUZLUK İDDİALARINI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA SORARAK TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

Son günlerde Halfeti Belediyesi ile ilgili kamuoyuna yansıyan aşırı borçlanma ve yolsuzluk iddiaları söz konusudur.  İddialara göre Halfeti Belediyesinin, halkın özellikle fotoğraf çekmek ve manzarayı izlemek için kullandığı, Seyir Tepesi olarak bilinen alanı usulsüz bir şekilde ve rant sağlamak amacıyla birçok defa el değiştirmek suretiyle sattığı ve aynı şekilde Yukarı Göklü’deki araç garajının da usulsüz bir şekilde satıldığı ifade edilmektedir.

Halfeti Belediyesince Seyir Tepesi olarak bilinen alanın usulsüz bir şekilde rant amacıyla birçok defa el değiştirilmek suretiyle satıldığı ve Yukarı Göklü’deki araç garajının 650 bin TL bedel ile usulsüz bir şekilde satıldığı iddialarını İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vererek TBMM gündemine taşıdık.

Konu ile ilgili önergemizi sizlerle paylaşıyoruz.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından Anayasanın 98’ inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Ömer ÖCALAN Şanlıurfa Milletvekili

Öncelikle 23 Aralık 2016’da kayyum atayarak sonrasında ise 31 Mart 2018’de Halfeti'ye kolluk kuvveti ve seçmen taşıyarak, Halfeti halkının iradesini gasp ve seçimleri kazandığı iddiasında bulunarakmeşruiyetten söz etmek demokratik teamüllere, hukuk ilkelerine ve Halfeti halkını hiçe saymaktan başka bir şey değildir.

Halfeti Belediyesi ile ilgili kamuoyuna son günlerde yansıyan aşırı borçlanma ve yolsuzluk iddiaları söz konusudur.  İddialara göreHalfeti Belediyesinin, halkın özellikle fotoğraf çekmek ve manzarayı izlemek için kullandığı, Seyir Tepesi olarak bilinen alanı usulsüz bir şekilde ve rant sağlamak amacıyla birçok defa el değiştirmek suretiyle sattığı ve aynı şekilde Yukarı Göklü’deki araç garajınında usulsüz bir şekilde satıldığı ifade edilmektedir.

Bu bağlamda;

1-            Halfeti Belediyesince Seyir Tepesi olarak bilinen alan usulsüz bir şekilde rant amacıyla birçok defa el değiştirilmek suretiyle satıldığı iddiası doğru mudur? Doğru ise kime ne kadar bedel ile satılmıştır?

2-            Aynı şekilde Yukarı Göklü’deki araç garajının 650 bin TL bedel ile usulsüz bir şekilde satıldığı doğru mudur?

3-            3 Aralık 2016’da kayyum atandığında Halfeti Belediyesi’nin kasasında ne kadar nakit bulunuyordu? Halfeti Belediyesi’nin ne kadar borcu vardı?

4-            Ağustos 2020 itibariyle Halfeti Belediye’nin toplam ne kadar borcu bulunmaktadır?

 

 

 

 

Halfeti’deki yolsuzluk iddiaları meclis gündemine taşındı!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni Motosikletli Polis Timleri Göreve Başladı-(VİDEO)
Yeni Motosikletli Polis Timleri Göreve Başladı-(VİDEO)
Marmara Denizi’nde bir deprem daha
Marmara Denizi’nde bir deprem daha